25 – 26 квітня Артемівськ Донецької області і Сєвєродонецьк Луганської області приймали два десятки ентузіастів, викладачів і науковців із Києва, Івано-Франківська, Дубна, Кривого Рогу, Варшави та передусім Харкова, які привезли дітям цих постраждалих територій проект «Наукові пікніки дітям Донбасу». Проект мотивував школярів отримувати нові знання, вчителів – знаходити нові способи підвищення інтересу малечі до навчання, а всім відвідувачам свята науки показав, що про їхнє тяжке становище в прифронтовій зоні пам’ятають і готові допомагати відновлювати проблемні освітній і соціокультурний простори.

Спираючись на міжнародну ініціативу «Наукові пікніки», Харківське міське громадське об’єднання «Центр розвитку громад» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» вирішило повернути на Донбас фестиваль популярної науки, який уже проходив у Луганську в 2013 році та слугував би меті підвищення рівня мотивації дітей і молоді до якісного здобуття освіти, але вже й із фокусуванням на увазі до мешканців прифронтових міст і вимушено переміщених осіб.

Така ідея отримала форму соціального заходу – свята під відкритим небом «Наукові пікніки дітям Донбасу», яке зібрало в Артемівській школі № 12 і на площі Перемоги в Сєвєродонецьку майже п’ять тисяч небайдужих діточок, їхніх батьків і викладачів, зацікавлену молодь, старших людей, які вільно та безкоштовно могли не тільки побачити близько 50 експериментів, а й самі відтворити їх, взяти участь у їхньому проведенні.

Протягом двох днів відвідувачі та гості «Наукових пікніків» дізналися про таємниці генної інженерії, робили кристали та бурі в пробірках, спостерігали явища електромагнетизму, взяли участь у моделюванні багатоскладового управління ліквідації надзвичайних ситуацій на промислових гігантах, навчилися надавати першу долікарську допомогу, запускали блискавки та «вмикали світло» в лампах без дротів чи батарейок, повторювали й отримували пояснення відомих хімічних реакцій, які використовуються в побуті, на кухні та навіть у кіно, розгадували таємниці оптичних ілюзій і методики «збирання» різних кубиків Рубіка.

«Артемівськ має великий потенціал для того, щоб робити подібні заходи, залучаючи своїх талановитих дітей, які є призерами та переможцями фахових олімпіад різного рівня», – каже директор тамтешньої школи № 12 Євген Денисов. У Сєвєродонецьку ректор університету імені Даля – одного з учасників «Пікніків» – Ольга Поркуян також зауважує: «Це неймовірний формат, дуже щирий, який треба продовжувати знов і знов». Її підтримує й очільник Луганщини Геннадій Москаль: «Думаю, що такий новий пікнік без шашликів приживеться, нехай молодь пробує».

* * *

Довідково:

Програма «Наукові пікніки дітям Донбасу» реалізовується Харківським міським громадським об’єднанням «Центр розвитку громад» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Громадський інформаційно-аналітичний Центр для молоді

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *