На математичному факультеті Запорізького національного університету нещодавно проходила дводенна VI Всеукраїнська (ХIII регіональна) наукова конференція молодих дослідників «Актуальні проблеми математики та інформатики». Захід присвятили 75-й річниці від дня народження колишнього ректора Запорізького національного університету, заслуженого діяча науки і техніки України, професора В’ячеслава Толока. Організаторами заходу виступили Міністерство освіти науки України, Департамент освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради, Запорізький національний університет і Дніпропетровський національний університет ім. О.Гончара.

Учасниками конференції стали понад сто молодих науковців – школярів, студентів, аспірантів та молодих учених. Участь в урочистому відкритті наукової конференції та пленарному засіданні взяли представники математичного факультету – декан факультету, доктор технічних наук, професор Сергій Гоменюк, кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри прикладної математики і механіки Наталя Кондратьєва, кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри математичного моделювання Андрій Лісняк, кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри прикладної математики і механіки Вікторія Леонтьєва та інші.

Звертаючись до молоді, декан математичного факультету ЗНУ Сергій Гоменюк привітав присутніх із початком роботи конференції і побажав значних наукових здобутків молодим ученим. Він також наголосив на провідній ролі математичних наук у розвитку сучасних технологій, зокрема IT та аерокосмічної галузі тощо.

Так, авторський колектив математиків ЗНУ, до складу якого входять професор Сергій Гоменюк і доценти Сергій Гребенюк, Андрій Лісняк і Сергій Чопоров, під керівництвом заслуженого діяча науки і техніки України, професора Віктора Грищака в рамках співробітництва з Державним підприємством «Конструкторське бюро “Південне”» розробили програми МІРЕ?.А+ та QFEM. Програмне забезпечення було створене для моделювання та візуалізації об’єктів предметного світу і розв’язання актуальних задач із випробування міцності силових відсіків ракети-носія. Триває робота і з програмно-методологічного забезпечення для визначення руйнівних навантажень складних конструкцій аерокосмічної техніки в рамках спільного проекту за програмою «Циклон-4».

Під час своєї доповіді на пленарному засіданні Сергій Гоменюк розповів молоді про методи створення комп’ютерної математичної моделі об’єкта та про програми математичного моделювання, а також представив програми, які були розроблені науковими співробітниками математичного факультету ЗНУ з використанням технологій паралельних обчислень. Він також запросив молодих науковців долучатися до цієї роботи, розвивати актуальну й перспективну галузь математики.

У рамках заходу відбулося і засідання наукових секцій – «Інформатика та новітні комп’ютерні технології», «Сучасні проблеми математики» та «Математичне моделювання систем та процесів», під час роботи яких учасники конференції розглянули і представили свої варіанти вирішення актуальних задач із напрямів теоретичної та прикладної математики, програмування та моделювання об’єктів і процесів предметного світу з використанням IT-технологій, а також розглянули різні аспекти застосування обчислювальної техніки в наукових дослідженнях.

За результатами конференції видана збірка тез доповідей учасників конференції. Кращі ж доповіді були відзначені грамотами.

Прес-центр ЗНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу