Молодіжно-патріотичний форум «Два покоління – дві війни» відбудеться 5 травня 2015 року за ініціативи ліцею-інтернату № 23 «Кадетський корпус» із посиленою військово-фізичною підготовкою Шевченківського району м. Києва за підтримки Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) з метою вшанування безсмертного подвигу українського народу у Великій Вітчизняній війні, увіковічення пам’яті полеглих українських воїнів-захисників у боротьбі за свободу Батьківщини та у зв’язку з відзначенням 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни.

Програма форуму передбачає комплекс виховних, військових і культурних заходів, що охоплює урочистий парад «За пам’ять, за славу, за честь…» за участю навчальних закладів  із посиленою військово-фізичною підготовкою м. Києва, Фестиваль духових оркестрів навчальних закладів «Слава героям-визволителям України» за участю духового оркестру Почесної Варти Збройних сил України, Урок військової підготовки в Національному музеї історії  Великої Вітчизняної війни «Шануймо подвиги дідів своїх, батьків…» за участю військових ветеранів, представників органів влади та громадськості.

Головною метою заходів форуму є виховання національно свідомих громадян-патріотів України, майбутніх захисників Вітчизни, готових до відданого служіння українському народу. Урочистості  повинні сприяти активній участі підростаючого покоління, яке в недалекому майбутньому становитиме основу військової  і державної еліт,  у заходах, присвячених 70-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі та ролі українського народу в Другій світовій війні.

Головним заходом форуму стане  урочистий парад «За пам’ять, за славу, за честь…», що відбудеться 5 травня 2015 року о 14.00 в Меморіальному комплексі «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років». Подія відбудеться в урочистій атмосфері з дотриманням усіх військових традицій і ритуалів, основними дійствами якої стане покладання квітів до пам’ятників, продовження Естафети єдності, звитяги та слави в рамках загальноміського проекту «Нам Україна вище над усе!», де вихованці  ліцею-інтернату № 23 «Кадетський корпус» із посиленою військово-фізичною підготовкою та курсанти  Державного навчального закладу «Київський професійний коледж» із посиленою військовою та фізичною підготовкою передають  прапори бійців  АТО навчальним закладам столиці, внесення Великого Державного Прапору України.

На виконання Указу Президента України «Про заходи з відзначення у 2015 році Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни» буде проведено Урок військової підготовки в Національному музеї історії Великої Вітчизняної війни «Шануймо подвиги дідів своїх, батьків…». Він відбудеться 5 травня 2015 року о 14.40 за участі військових ветеранів, представників органів влади та громадськості.

Захід є особливо важливим, оскільки передбачає зустріч сучасного покоління кадетів із відомими військовими та громадськими діячами, ветеранами Великої Вітчизняної війни, ветеранами АТО на сході України. На уроці будуть порушені питання значення героїзму, мужності та відданості воїнів, розвідників і звичайних українців для здобуття великої перемоги, відбудеться презентація нових авторських програм із військової підготовки для учнів загальноосвітніх навчальних закладів «Основи військової розвідки», «Основи військового етикету та психології», «Азбука кадета», будуть обговорені актуальні проблеми виховання у сучасної молоді патріотизму, національної гідності та відданості Вітчизні.

У форумі візьмуть участь почесні гості: представники Міністерства освіти і науки України, Міністерства оборони України, керівники Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради, Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації, управління освіти Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації,  а також шефи ліцею – співробітники Служби зовнішньої розвідки України, ветерани Великої Вітчизняної війни, представники всеукраїнських громадських організацій «Спілки ветеранів Великої Вітчизняної війни Шевченківського району м. Києва», «Київська міська спілка ветеранів АТО».

Мистецько-патріотичною окрасою Форуму стане Фестиваль духових оркестрів навчальних закладів «Слава героям-визволителям України» за участі духового оркестру Почесної Варти Збройних сил України.

Повідомляємо, що  перший кадетський клас у ліцеї-інтернаті № 23 було відкрито 1 вересня 2009 року за підтримки Головного управління освіти і науки Київської міської державної адміністрації та управління освіти  Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації. Це стало початковим етапом відтворення кадетського виховання у м. Києві на засадах та традиціях Київського Володимирського кадетського корпусу.

На сьогодні  ліцей–інтернат № 23 «Кадетський корпус» із посиленою військово-фізичною підготовкою – це заклад нового типу, що налічує 25 класів, у яких навчається понад 600 вихованців. Основними завданнями навчального закладу є національне, громадське, професійне виховання, розкриття творчого потенціалу учнівської молоді, формування свідомого громадянина з активною громадською позицією, високими моральними якостями, почуттям патріотизму та духовними цінностями.

Ліцей-інтернат № 23 «Кадетський корпус»
Шевченківського району міста Києва

 

 

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу