Євроінтеграція  України  цікавить студентство, бо це його майбутнє. Чітка зрозуміла позиція процесів  дає змогу робити вірні кроки, усвідомлювати свою місію в сучасних умовах світової глобалізації. Тому це питання не могла оминути своєю увагою Всеукраїнська студентська рада (ВСР) при Міністерстві освіти і науки України, яка завжди працює над гострими проблемами  розвитку студентського самоврядування. Треба вважати символічним те, що за двадцять днів до саміту Україна –ЄС у Вільнюсі  організовано та проведено за підтримки Міністерства освіти і науки України, Студентського парламенту Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова (НУК) Всеукраїнську наукову студентську конференцію «Україна на шляху до Європи. Роль студентства в євроінтеграційних процесах вищої освіти України». Конференція відбувалась 9 – 10 листопада за підтримки першого заступника міністра освіти і науки України Суліми Євгена Миколайовича, керівництва Національного університету кораблебудування та Миколаївської міської ради в Миколаєві в сучасній актовій залі вченої ради НУК.

Метою заходу було узагальнення досвіду в сфері студентського самоврядування України, напрацювання рекомендацій щодо підвищення ефективності функціонування органів студентського самоврядування, а також визначення позиції студентства щодо євроінтеграційних процесів, зокрема у сфері вищої освіти.

Попри стислі терміни організації та проведення конференції у ній узяли участь майже 100 представників керівного складу студентського самоврядування 29-ти університетів з усіх регіонів України та з провідних ВНЗ Миколаївщини. Понад 130 наукових доповідей студентів увійшли до збірника матеріалів Конференції (З матеріалами можна ознайомитись на сайті Всеукраїнської студентської ради – vsr.com.ua).

У перший день роботи, 9 листопада , голова ВСР Олександр Тур зачитав привітання учасникам від першого заступника міністра Євгена Миколайовича Суліми та урочисто відкрив Конференцію. Він зазначив, що на сьогодні питання євроінтеграції дуже важливе для нашої держави, тому необхідно чітко визначитись із позицією студентства щодо питань реформування вищої школи на шляху до входження в єдиний європейський освітній простір, і висловив подяку НУК за підтримку в проведенні такого масштабного заходу. На пленарній частині Конференції був присутній ректор Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова Рижков Сергій Сергійович, який привітав учасників з відкриттям Конференції та побажав усім плідної роботи та «сім футів під кілем», що є традиційною настановою для корабелів і моряків. З привітальним словом також виступили заступник начальника управління освіти Миколаївської облдержадміністрації Каськова Ганна Леонідівна, начальник Управління у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради Дяченко Вадим Анатолійович, голова Миколаївської обласної Колегії ВСР Михайлов Михайло та голова Первинної профспілкової організації студентів НУК Лазарева Дар’я. Заступник голови, керівник Секретаріату ВСР, голова Студентського парламенту НУК Ростислав Рижков наголосив, що проведення таких заходів дає виключно позитивні наслідки для розвитку студентського самоврядування України, та як експерт національної команди з реформування вищої освіти в рамках болонського процесу розповів про фундаторські основи Болонського процесу та європейські програми для України.

У рамках пленарної частини Конференції виступили члени Президії, які порушили питання представлення інтересів студентства України на європейському рівні та роль студентського самоврядування в процесі входження нашої держави до європейського освітнього простору. Також були висвітлені питання щодо важливості розвитку студентських ЗМІ, як інструменту впливу студентства на демократизацію вищої освіти України та необхідність підтримки студентських наукових товариств. Пленарні доповіді дуже активно обговорювались, що підтверджувало небайдужість студентів до порушених проблем. Після смачного обіду, представленого студентським комплексом харчування НУК «Камбуз», і підкріплення сил розпочалась робота учасників Конференції з секційних питань. Доповіді були надзвичайно інформативними та викликали багато запитань, тож зав’язалась жвава дискусія. Після цього, трохи відпочивши, учасники конференції взяли участь як гості на розіграшу кубку НУК із КВК, на якому було представлено 10 команд інститутів і факультетів НУК, і де всі змогли оцінити рівень гумору та кмітливість колег по навчанню.

Наступного робочого дня до конференції приєднався  перший заступник міністра освіти і науки України Суліма Євген Миколайович, який розповів про перспективи та роль студентського самоврядування в майбутньому житті України.  Євген Миколайович наголосив на тому, що, маючи намір інтегруватися до європейського освітнього простору, необхідно чітко розуміти свої цілі та правильно оцінювати наявний рівень розвитку вищої школи України. Він також зазначив, що студентство має активно показувати власне ставлення до всіх процесів, що відбуваються в Україні, адже саме воно є рушійною силою для змін і вдосконалення нашої країни. Після виступу Євген Миколайович відповів на запитання учасників.

На закритті Конференції всі учасники висловили позитивне враження від проведеного заходу, було прийнято рішення розробити резолюцію за результатами обговорення, яку буде скеровано до всіх ВНЗ України, МОНУ та інших установ. Голова ВСР Олександр Тур нагородив організаційний комітет Всеукраїнської наукової конференції грамотами та подякував за роботу. Після урочистого завершення заходу для всіх учасників була влаштована цікава екскурсія містом.

Дякуємо всім учасникам Всеукраїнської наукової конференції «Україна на шляху до Європи. Роль студентства в євроінтеграційних процесах вищої освіти України» за проведену плідну роботу та сподіваємося, що завдяки актуальності питань Конференції опрацьована інформація стане в нагоді вже в найближчому майбутньому!

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу