Минулого тижня міністр молоді та спорту України із робочим візитом відвідав Запорізький національний університет. Він зустрівся з науково-педагогічними працівниками вишу, студентами, більшість яких – із факультету фізичного виховання, а також ученими з інших ВНЗ Запоріжжя та області. 

У вступному слові ректор ЗНУ, професор Микола Фролов відрекомендував учасникам зустрічі шанованого гостя, а також начальника управління молоді, фізичної культури та спорту Запорізької облдержадміністрації Наталію Власову. Після чого надав слово для виступу міністру. Ігор Жданов зізнався, що в Запорізькому національному університеті відчув подих молодості, згадавши і свої студентські роки на історичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Освітянську спільноту Ігор Олександрович проінформував, що Міністерству молоді та спорту вдалося відстояти включення спеціальності «Фізична культура та спорт» до затвердженого цьогорічного переліку напрямів підготовки та спеціальностей по вишах. Крім того, подібна ситуація склалася і зі спеціальністю «Фізична реабілітація», яку також за активного сприяння посадовців відомства залишили в нормативних документах. Проте найголовнішим акцентом зустрічі постало полемічне питання надання заняттям із фізичної культури статусу обов’язкових, а не факультативних. Ігор Жданов висловив принципову позицію міністерства – досягти тільки позитивного вирішення цього питання, адже здорова нація починається зі здорової молоді.

Згодом свої запитання міністру молоді та спорту України могли поставити представники освітянської спільноти. Скажімо, директор Інституту фізичного виховання Бердянського державного педагогічного університету, дворазовий олімпійський чемпіон, професор Сергій Кушнірюк (до речі, випускник Запорізького національного університету), подякувавши за можливість поспілкуватися з міністром, порушив питання децентралізації. На що Ігор Жданов зазначив, що відомство, звісно, координуватиме ці процеси, створюватиме найсприятливіші умови для втілення перспективних проектів, і головну роль відіграватимуть тільки зусилля фахівців на місцях: в органах державного самоврядування, громадських та освітніх організаціях тощо.

Декан факультету фізичного виховання ЗНУ, професор Микола Маліков і його колега професор Ніна Байкіна порушили питання збільшення кількості бюджетних місць за провідними спеціальностями спортивного напряму, яке посадовець обіцяв тільки підтримати, згадавши потужний внесок запорізького краю в розвиток олімпійського та паралімпійського спорту. До речі, наразі понад 30 запорізьких спортсменів виборюють право участі в Олімпіаді в Бразилії, 15 – на Паралімпійських іграх. Крім того, Микола Маліков переймався перспективами ДЮСШ в Україні.

«У деяких областях, зокрема сусідніх із Запорізькою, ДЮСШ залишилися без підтримки місцевої влади і зовсім не фінансуються. А це доля дітей, доля тренерів. У місцевих бюджетах унаслідок децентралізації тепер залишається більше коштів. Тож підтримка масового фізкультурно-спортивного руху – це повноваження місцевої влади. І дуже похвально, що вашій області вдалося вирішити питання фінансування діяльності дитячо-юнацьких спортивних шкіл. Для цього з обласного бюджету виділили 1,8 млн грн», – зазначив Ігор Жданов.

Наполегливе прохання лобіювати інтереси галузі якнайактивніше висловила на зустрічі й проректор з науково-педагогічної роботи Класичного приватного університету, директор Інституту здоров’я, спорту і туризму, майстер спорту із художньої гімнастики, професор Інна Ляхова.

Проблему матеріально-технічної бази для розвитку фізичної культури порушив завідувач кафедри фізичного виховання ЗНУ, професор Едуард Дорошенко, а питання підтримки національних видів спорту (бойовий гопак, рукопаш, спас, ковіньки) запропонував обговорити завідувач кафедри теорії та методики фізичної культури і туризму ЗНУ, професор Анатолій Конох.

Наостанок учасники зустрічі поцікавилися думкою шанованого гостя щодо його бачення перспектив молоді України, зокрема подолання відтоку талановитих фахівців за кордон. Ігор Олександрович зазначив, що найголовніше, щоб молода людина змогла знайти своє місце в українському суспільстві. У сфері молодіжної політики, за словами міністра, на сьогодні головне – національно-патріотичне виховання. І врешті, гарантія першого робочого місця для молодого фахівця має бути закріплена законодавчо.

Ректор ЗНУ, професор Микола Фролов подякував міністру молоді та спорту України Ігорю Жданову за візит до Запорізького національного університету та надану можливість викладачам і студентам поспілкуватися щодо актуальних питань фізичного виховання та спорту і запевнив, що в ЗНУ підтримують напрацювання міністерства і готові й надалі ініціювати власні суспільно значущі проекти.

Крім того, міністру провели екскурсію спортивно-оздоровчим комплексом Запорізького національного університету.

Прес-центр ЗНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу