0 445
Українські юніори – переможці Чемпіонату Європи з воднолижного спорту! 24 Липня, 2012 Педагогічна Преса

Уперше в історії воднолижного спорту України та колишнього Радянського Союзу національна збірна України, яка складалася з представників Дніпропетровщини, здобула перемогу в командній першості на чемпіонаті Європи з воднолижного спорту в категорії до 15 років. Губернатор Олександр Вілкул привітав спортсменів та відзначив високий рівень їх підготовки.

Чемпіонат Європи з воднолижного спорту серед юніорів за версією IWWF E&A Age Category Cable ski (електротяга) проходив з 18 до 22 липня 2012 року у Лондоні (Великобританія) на території воднолижного клубу Liquid Leisure Waterski & Wakeboard Ltd.

У складі національної команди України, яка дебютувала на цих змаганнях за версією IWWF E&A Age Category Cable sk., виступали представники воднолижного спортивного клубу «Сентоза» (м. Дніпропетровськ): Данило Фільченко, Алекс Самойлов, Ольга Івлюшкіна, Ганна Піроженко, Софія Максименкова та Ксенія Кузьменко.

1 місце – Україна (7644 бали),

2 місце – Білорусь (7190 балів),

3 місце – Німеччина (6020 балів).

За підсумками змагань наші спортсмени завоювали 9 медалей, з яких 4 золотих, 2 срібних та 3 бронзових.

У категорії фігурне катання серед дівчат (до 15 років) всі нагороди завоювали спортсмени Дніпропетровщини: золота медаль у Софії Максименкової, срібна – в Ольги Івлюшкіної та бронзова – у Ксенії Кузьменко.

Чемпіоном Європи в категорії фігурне катання серед хлопців (до 15 років) став Данило Фільченко. Алекс Самойлов здобув бронзову медаль.

В особистому багатоборстві перше місце та звання абсолютного чемпіона Європи в категорії до 15 років здобув Данило Фільченко.

В особистому багатоборстві серед дівчат срібну нагороду отримала Ольга Івлюшкіна, а бронзову – Софія Максименкова.

Довідка:

Змагання проводилися у двох категоріях – до 15 років і до 19 років. Спортсмени змагалися у трьох видах воднолижного спорту: стрибки з трампліна, фігурне катання, слалом. Переможців визначали у загальнокомандному заліку, особистому багатоборстві, особистій першості з трьох видів спорту та особистому багатоборстві з трьох видів воднолижного спорту. Усього розіграли 19 комплектів медалей. Головні відзнаки змагань – медалі у загальнокомандному заліку.

У фінальному етапі Чемпіонату Європи змагалися 90 кращих юних воднолижників Європи у складі 11 збірних команд країн: Великобританії, Німеччини, Ізраїлю, Польщі, Словаччини, Білорусі, Росії, Австрії, Чехії та Нідерландів.