У Львівському державному університеті внутрішніх справ відбулось третє робоче засідання ініціативної групи з підготовки виборів представників студентського самоврядування до складу Національного Агентства з забезпечення якості вищої освіти. Участь у заході взяли студенти та курсанти – представники вищих навчальних закладів зі всієї України.

Відкрив зустріч та привітав її учасників у стінах міліцейського вишу перший проректор навчального закладу, кандидат юридичних наук, полковник міліції Роман Благута:

«Тішимося з того, що станом на сьогодні ми маємо таке законодавство про вищу освіту, яке не декларативно, а реально дає можливість суб’єктам освітнього процесу, власне студентам чи курсантам, бути керівниками освітньої діяльності. Підтвердженням цього є ваші сміливі, але результативні кроки, спрямовані на те, щоб ви були не лише об’єктом освітнього процесу, а його активними суб’єктами. Ми сподіваємось, що саме завдяки вам вдасться докорінно змінити зашкарублу систему вищої освіти», – зазначив Роман Ігорович та побажав усім плідної роботи, конструктивного діалогу та хороших результатів.

Робочій частині зустрічі передувала ознайомча екскурсія навчальним закладом. Гості спершу побували в Народному музеї університету, де фахівець відділення соціально-гуманітарної роботи Дмитро Удут ознайомив їх з історією міліції Львівщини та етапами становлення ЛьвДУВС.

Наступним студенти відвідали навчальний криміналістичний комплекс кафедри кримінального процесу та криміналістики, до якого належать криміналістична лабораторія, квартира-полігон і методичний кабінет. З освітнім процесом і методами викладання дисциплін циклу гостей поінформував начальник кафедри підполковник міліції Андрій Хитра. Цікавим для багатьох з юнаків та дівчат стало знайомство зі зброєю, хоч і навчальною. Науково-педагогічні працівники кафедри тактико-спеціальної підготовки Марія Московчук і Мар’ян Курляк розповіли молодим людям про будову пістолета Макарова й автомата Калашникова і дали змогу попрактикуватись у стрільбі в мультимедійному тирі.

Що ж стосується результатів напруженої роботи упродовж цілого дня, то молодим реформаторам є чим похвалитись. Як і було заплановано, на засіданні затвердили критерії та порядок підготовки інформації стосовно кандидатів до складу Нацагентства, порядок їх делегування. Зокрема до особи кандидатами висувається низка вимог: є студентом (курсантом) ВНЗ на момент обрання до складу Нацагентства; вільно володіє державною та англійською мовами; має позитивний досвід участі у співпраці з закордонними освітніми закладами, міжнародними організаціями у сфері забезпечення якості вищої освіти; не є членом будь-якої політичної партії чи політичного об’єднання; не брав участі у роботі Ініціативної групи.

Відтак, із вівторка, 5 травня, фактично розпочинається передвиборча кампанія кандидатів у Національне агентство. ВНЗ України, які бажають взяти участь у гонці, повинні визначитись із одним кандидатом від свого навчального закладу. Остаточні списки будуть затвердженні у ході наступного засідання Ініціативної групи, що відбудеться 18 травня 2015 року у м. Києві. Тоді ж і буде визначено дату проведення Всеукраїнського з’їзду студентського самоврядування.

Нагадуємо: 31 березня на базі Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова (м. Київ) відбулося І засідання Ініціативної групи зі скликання Всеукраїнського З’їзду органів студентського самоврядування вищих навчальних закладів.

У конференц-залі Акредитаційної комісії Міністерства освіти та науки України 15 квітня відбулось ІІ засідання Ініціативної групи зі скликання Всеукраїнського З’їзду органів студентського самоврядування вищих навчальних закладів.

Відділ зв’язків з громадськістю ЛьвДУВС