У липні вперше працювала  обласна літня лінгвістична школа «CAMP MAKE – 2012», організована управлінням освіти і науки облдержадміністрації разом з волонтерами Корпусу Миру США.

Основним  завданням проекту є впровадження  інтенсивної мовленнєвої практики у вільному інтелектуальному просторі, розвиток лінгвістичної освіти, сприяння міжкультурному діалогу і  взаєморозумінню представників різних країн, формування лідерських якостей та активної громадянської позиції на засадах життєтворчості,  заохочення учнів діяти на благо суспільства.

У програмі навчальних занять були такі предмети, як лінгвокраїнознавство, ораторське мистецтво, громадянська освіта, журналістика тощо. Учні мали можливість обирати додаткові заняття з фотографії, танців народів світу, рукоділля, спорту, а також з інших іноземних мов (іврит, китайська або іспанська).

Спілкування та всі заняття відбувалися тільки англійською мовою. Тренерами були волонтери Корпусу Миру – носії мови та особи, які мали необхідну підготовку.

У літній лінгвістичній школі перебувало 80 учнів 8 – 11 класів шкіл області – переможці та призери ІІ – ІV етапів Всеукраїнської учнівської олімпіади з англійської мови.

 Протягом 11 днів учні старших класів шкіл Донеччини набували нових знань і розвивали навички спілкування англійською мовою під час практичних і тренінгових занять. Діти отримали можливість широкого спілкування англійською мовою в усіх сферах життєдіяльності: від уроку до виконання соціальних проектів і навіть у кулінарії.

Навчання відбувалося в інтерактивній формі із застосуванням знань із суспільствознавства, історії та культури народів світу, ораторської майстерності, прав дитини, екології.

Окрім мовних та мовленнєвих умінь, школа дала можливість кожному учаснику продемонструвати лідерські якості під час  інтерв’ю англійською мовою з мешканцями міста, розробки колективних проектів з екології, підготовки програми та художніх номерів до фінального шоу, випуску шкільної газети.

 Роботу лінгвістичної школи завершило велике шоу талантів, підготовлене силами учнів і волонтерів.

Діти щиро подякували організаторам школи та волонтерам Корпусу Миру США  за цікавий і корисний досвід, набутий у літній лінгвістичній школі «CAMP MAKE – 2012», і висловили побажання відновити функціонування школи під час наступних літніх канікул.

За матеріалами прес-служби МОНмолодьспорту

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу