Уперше за останні 50 років в стратосфері Землі були зафіксовані загадкові «інфразвуки», які вчені NASA допоки ніяк не можуть пояснити. Для з’ясування справжнього походження «інопланетних повідомлень» буде проведено окреме дослідження, повідомляється на сайті науково-популярного онлайн-журналу “Наука і Техніка”.

Вловити дивні звуки пощастило американському студенту Деніелу Боуману з Університету Північної Кароліни. Він запускав наукову повітряну кулю НАСА, яка літала високо над штатами Нью-Мексико та Аризона. На висоті 36 км, над поверхнею Землі, інфрачервоні мікрофони, закріплені на кулі, зафіксували незрозумілий шум і свист на частоті нижче 20 Герц. Людина може почути ці звуки під час прискорення аудіозапису.

При цьому інфразвук мав важливу особливість: він поширювався на великі відстані. Зазвичай джерелом низькочастотного звучання є такі природні явища, як буревії і землетруси, але до цих стратосферних звуків вони не мають жодного стосунку. Серед інших теорій – гравітаційні хвилі, турбулентність чистого повітря. Деякі й поготів гадають, що звук утворився від руху самої кулі.