У семи містах Італії – Римі, Мілані, Кальярі, Барі, Палермо, Аості та Больцано, де перебуває з робочим візитом прем’єр Маттео Ренці, відбуваються масові акції протесту проти реформи, запропонованої міністром освіти Стефанією Джанніні.

За попередніми даними тільки в Римі нараховується приблизно 100 тисяч протестувальників, за ним Мілан – 30 тисяч і Барі – 15 тисяч. Серед учасників акції – викладачі університетів, вчителі, студенти та голови всіх рівнів трьох найбільших освітянських профспілок Італії.

Державна програма реформування системи народної освіти під назвою «Хороша школа» була розроблена урядом Маттео Ренці восени 2014 року.

Реформа передбачає скорочення штату викладачів, зменшення фінансування для ВНЗ,  зокрема і на дослідницьку роботу, зменшення навчальних годин і повернення до старої системи оцінювання. Також, законопроект надає забагато повноважень директорам шкіл, які зможуть одноособово відбирати вчителів та звільняти їх після завершення трирічного контракту, заохочує фінансування приватних навчальних установ, шкодячи при цьому державним закладам. Для молодших школярів запровадять одного вчителя на всі предмети упродовж перших п’яти років навчання. Обов’язковою у молодшій школі стане шкільна форма. Оцінки ставитимуть і за поведінку, скасують так звану групу подовженого дня. “Кроком у минуле” називають новий закон не лише протестувальники, але й опозиційні політики.

Більшість із запропонованого суперечить Конституції Італійської Республіки, але Ренці наполягає на необхідності прийняття закону. Законопроект, що передбачає реформу освіти, зараз знаходиться на розгляді у Палаті депутатів. Депутати повинні винести цей документ на голосування до 19 травня, після чого він буде переданий на розгляд до Сенату Республіки.

1430834790_1

Міжнародний відділ ЦК Профспілки (за матеріалами італійських ЗМІ)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *