Днями лідери профтехосвіти та учнівського самоврядування об’єднали зусилля задля доброї справи.

«Світ майбутньої професії» – під такою назвою в столиці триває акція для учнів шкіл-інтернатів. Уже вчетверте організатори в такий спосіб допомагають обрати майбутній фах дітям, які опинились у складних життєвих обставинах.

Цієї середи, 22 січня, провідні ПТНЗ організували майстер-класи для вихованців київської Спеціалізованої школи-інтернату № 14. Дітей навчають, як зробити зачіску, а як – масаж; як вразити чимось красивим, а як – чимось смачним.

Уже понад 9 років юний столяр, верстатник і майстер художніх виробів із дерева Олександр займається геометричним різьбленням. Тому й ділиться знаннями охоче, адже бачить неабияку захопленість дітей.

Справами більш витонченими цього дня зацікавлювали дівчат. Майстрині манікюру залюбки ділилися жіночими премудрощами. Все, що розказують тут, – знадобиться, впевнена вихованка інтернату, Настя. Ким бути у майбутньому, дівчина ще не визначилася, однак мріє про професію, яка приносила б задоволення. Поки що до душі – акторство.

Профорієнтувати своїх учнів у школі-інтернаті постійно намагаються і власними силами: працюють соціальні педагоги, психологи та класні керівники. Директор Тамара Манько каже, що разом із дітьми відвідують і Дні відкритих дверей у навчальних закладах, і до себе гостей запрошують.

Лідер учнівського самоврядування Аня Білошапка з дітьми працює не вперше. В ігровій формі, впевнена вона, найпростіше від малечі почути про справжні бажання, часто доволі оригінальні.

Організатори переконують: відсоток випускників інтернатних закладів, які обирають робітничі професії, щороку зростає. Охочі допомогти молоді зорієнтуватися в освіті також є – тому проект досягає мети.

Для юної художниці Софії створювати красу власноруч – справа звична. Однак від майстер-класу з декупажу дівчинка в захваті. Запевняє, якщо навіть це не стане справою її життя, то знадобиться для того, щоб порадувати друзів і рідних.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу