Нещодавно у Львові відбулася перша у західній Україні імітація роботи Організації Об’єднаних Націй, присвячена 70-річчю входження України до складу цієї організації на правах засновника. Модель ООН – гра, яка вже багато років відбувається в усьому світі, а у 2009 році відбулася перша Глобальна Модель ООН.

Участь у заході взяли 94 делегати з усієї України. «Львівська Модель ООН» – це освітньо-рольова гра, в якій учасникам пропонувалося відчути себе дипломатами різних країн, які мають вирішити певні глобальні проблеми. Цього разу учасники моделювали діяльність трьох комітетів: Ради Безпеки ООН, Ради ООН з прав людини, Економічної та Соціальної Ради.

Головне завдання, яке поставили перед собою організатори – це навчити молодих людей, які в майбутньому мріють стати дипломатами, політиками чи лідерами, правильно доносити свою думку, ораторського мистецтва, показати особливості глобальної політики, дотримуючись реальних правил і процедур.

Під час відкриття заходу заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Підлісний наголосив на важливості такого заходу для формування свідомої молоді, яка змінюватиме нашу країну в майбутньому.

«Поставтеся серйозно до ваших обов’язків тут під час цієї програми. Адже на вас лежить відповідальність, щоб ви зробили максимально все від вас залежне, щоб ви перейнялися природою ООН, зрозуміли важелі впливу організації і задіяли себе у користуванні цими важелями», – звернувся під час відкриття заходу до учасників проректор УКУ Мирослав Маринович.

У Львові цей захід організували управління молоді та спорту Львівської обласної державної адміністрації, Інститут соціальних ініціатив та Український католицький університет за сприяння представництва ООН в Україні, Спілки української молоді в Україні та Львівської міської ради.

Інформує сайт Міністерства молоді та спорту України