7 травня, напередодні Дня пам’яті й примирення та до 70-ї річниці перемоги над нацизмом у Європі дружина Президента України відвідала Дніпропетровськ.

У рамках візиту Марина Порошенко провела майстер-клас “Квітка пам’яті” для учнів спеціалізованої багатопрофільної школи № 23. Разом із дружиною Президента діти створювали декоративні червоні маки як символ пам’яті жертв війни. Спілкуючись з учнями, пані Порошенко зазначила: “Квітка маку – це український символ, який завжди був пов’язаний із військом і військовими. Ми з гордістю встаємо, кладемо руку на груди і співаємо Гімн України, в нас захоплює подих поєднання синьо-жовтих кольорів нашого Прапора. І я сподіваюся, що всі ви тепер сприйматимете квітку маку, як символ пам’яті і шани тим, хто віддав життя за свободу рідної землі”.

Також дружина Президента відвідала урок-концерт пам`яті, мужності та патріотизму «Україна – єдина країна»: учні співали військових пісень і читали патріотичні вірші українських письменників. Почесними гостями уроку стали понад 30 ветеранів Другої світової війни та бійців антитерористичної операції. “Друга світова війна забрала життя 54 мільйонів людей по всьому світу й торкнулася кожної української родини. Ця пам’ять має залишитися з нами назавжди. І я вдячна шановним ветеранам і воїнам АТО за те, що прийшли, аби поділитися своїми спогадами і думками, а головне – дати дітям вірні орієнтири в цьому житті“, – сказала пані Марина.

Перед учнями виступили ветеран Другої світової війни Кость Павлович Демченко 1927 року народження – колишній вчитель історії, який у віці 17 років був призваний на фронт і пройшов від Одещини до Відня, та учасник антитерористичної операції Олег Репан 1973 року народження – кандидат історичних наук, викладач Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара.

Крім святкового концерту, діти підготували захисникам України смаколики у формі квітів маку і великий пиріг із написом «Слава Україні. Героям слава». До кожного солодкого сувеніра школярі прикріпили листи з найтеплішими словами для тих, хто боронив Україну у Другій світовій війні, і тих, хто без жодних вагань став на захист її кордонів сьогодні.

Наприкінці концерту діти створили інтерактивну карту України. На величезному склі були з’єднані 24 області України разом із півостровом Крим. “Україна єдина і неподільна, ми хочемо жити саме в такій країні”, – прокоментували свою роботу діти.

Також Марина Порошенко разом з учнями школи та учасниками АТО вшанувала пам’ять загиблих у Другій світовій війні та поклала квіти до меморіального комплексу “Вічний вогонь” біля діорами “Битва за Дніпро”.

За інформацією офіційного сайту Президента України