7 травня в Інституті філології та журналістики Житомирського державного університету імені Івана Франка професор, Dr hab, керівник Майстерні міфопоетики і філософії літератури факультету польської філології Зеленогорського університету Богдан Троха представив широкому загалу перші дві публічні лекції польською мовою.

Перша лекція пана Богдана Трохи була присвячена неоміту в сучасній польській фантастиці. Багаточисельна аудиторія мала змогу з перших уст почути оригінальні результати досліджень, а тому з цікавістю уважно слухала та занотовувала сказане науковцем. Особливо невідомі раніше прізвища польських письменників.

Надзвичайно привабливими виявились міркування професора Богдана Трохи про такі жанри, як наукова фантастика, хоррор і норд. Завершилась перша лекція тезою про те, що молодь утопій не читає. Відповідь на запитання, що ж читає юнацтво, мала дати наступна лекція «Сучасна польська популярна література», яка зібрала ще більшу кількість слухачів і по закінченні викликала низку запитань у студентства. Зокрема щодо того, що ж чекає літературу після постмодерну і чи не перетвориться вона на масову.

Зауважимо, що найбільше слухачам лекцій сподобався надзвичайно легкий і зрозумілий стиль викладу матеріалу від керівника Майстерні міфопоетики і філософії літератури факультету польської філології Зеленогорського університету Богдана Трохи.

За інформацією ЖДУ імені Івана Франка