7 травня в НТУ «ХПІ» відбувся урочисто-траурний мітинг, присвячений 70-й річниці Перемоги та пам’яті політехніків, загиблих у Другій світовій війні та в боях за Україну. Як завжди, ветерани війни, адміністрація університету, викладачі та студенти зібралися біля меморіалу, щоб згадати події минулих років і вшанувати пам’ять захисників Батьківщини.

Учасників заходу привітав ректор НТУ «ХПІ», член-кореспондент Національної академії наук України, професор Є. Сокол: «70 років тому наша країна вистояла в страшній війні проти фашистського режиму. Я щиро вітаю ветеранів із цим святом і висловлюю подяку за ті подвиги та перемогу, завдяки яким ми маємо можливість сьогодні вчитися, викладати, виховувати дітей і просто жити. Однак сьогодні над нашою країною нависла нова загроза – усього лише на відстані 200 кілометрів, тепер уже в східному напрямку, можна чути залпи з важких гармат. Наш університет не залишається осторонь і усіма силами допомагає героям нового часу відстояти незалежність нашої держави».

Відходить епоха, і з понад 850 учасників бойових дій у Другій світовій війні, які після повернення з фронту працювали в НТУ «ХПІ», на свято прийшли тільки троє: В.Т. Долбня, А.І. Христофоров і П.А. Авілов. Вони й досі працюють в університеті. У кожного з них – своя історія, доля і спогади. Своїми спогадами прийшов поділитися Почесний доктор НТУ «ХПІ», професор В.Т. Долбня. Він пройшов усю війну, на фронті вів щоденник, який згодом став унікальним джерелом інформації про долі молодих українців – учасників боротьби з фашистськими загарбниками. У своїй промові він закликав вшанувати пам’ять героїв, які принесли в жертву все заради благополуччя Батьківщини, та побажав усім мирного неба над головою.

Окремої уваги на цьому святі удостоюється і факультет військової підготовки НТУ «ХПІ», що продовжує давні традиції та навчає студентів, майбутніх військових, для Збройних сил України, які, ремонтуючи військову техніку, активно сприяють виконанню завдань в АТО.

Мітинг супроводжувався концертом, де творчі колективи Палацу студентів виконували пісні воєнних часів, а також сучасні, які передають національну ідентичність українського народу. Традиційним завершенням стала хвилина мовчання та покладання квітів до пам’ятника політехнікам, які не повернулися з фронту.

Прес-служба НТУ “ХПІ”

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу