Міністр охорони здоров’я Олександр Квіташвілі, заступник міністра охорони здоров’я Ігор Перегінець, Надзвичайний і Повноважний посол Канади в Україні Роман Ващук, голова представництва Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) Джованна Барберіс, Голова Бюро ВООЗ в Україні Доріт Ніцан Калускі зустріли сьогодні перший транш гуманітарної допомоги від ЮНІСЕФ, профінансованої урядом Канади, у вигляді 600 000 доз інактивованої поліовакцини та 1 102 тис. одноразових самоблокуючих шприців. 

Загальний об’єм гуманітарної допомоги вакцини проти поліомієліту протягом 2015 року, який отримає Міністерство охорони здоров’я, дорівнюватиме 1,1 млн доз інактивованої – ІПВ та 3,7 млн доз живої – ОПВ вакцин проти поліомієліту. Це дасть змогу забезпечити близько 3 млн дітей по всій Україні вакцинами від поліомієліту, зокрема й щеплення дітей старшого віку, які не були вакцинованими в попередні роки.

У 2002 р. Україна отримала статус країни, вільної від поліомієліту. До 2009 р. рівень охоплення щепленнями проти поліомієліту дітей становив 95 %. За період 2010-2014 рр. загальнодержавна програма з імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб була недофінансована на 42,7 %, тож на сьогодні рівень охоплення щепленнями проти поліомієліту коливається від 37 до 51 %.

У 2013 р. в Україні проведена місія експертів Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) з вивчення організації епіднагляду за поліомієлітом в Україні та системою експрес-оцінки за гострими в’ялими паралічами (ГВП). За результатами роботи місії Україну було віднесено до країн з високим ризиком виникнення паралітичних форм поліомієліту.

«МОЗ України звернувся з проханням до ЮНІСЕФ про гуманітарну допомогу, і уряд Канади виділив фінансування – 3 млн канадських доларів. Дитячий Фонд ООН (ЮНІСЕФ) отримав ці кошти та проводить необхідні закупівлі вакцини проти поліомієліту, щоб допомогти Україні та зберегти статус держави вільної від цієї хвороби», – повідомив Надзвичайний і Повноважний посол Канади в Україні Роман Ващук.

Голова представництва Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) Джованна Барберіс зазначила: «Вакцини, закуплені для України, вироблені в Франції та мають всі необхідні сертифікати якості. Ми разом із ВООЗ та МОЗ працюємо над розробкою стратегії вакцинації від поліомілієту. Також ми готуємо серію інформаційних заходів для батьків і медичних працівників щодо вакцинації».

«Отримана сьогодні гуманітарна допомога – один з інструментів, що використовує МОЗ для забезпечення українців необхідними лікарськими засобами. Це є прикладом плідної співпраці з міжнародними організаціями», – заявив міністр охорони здоров’я Олександр Квіташвілі і додав, що така співпраця вже поглиблюється, зокрема й стосовно державних закупівель. «Поступово ми перейдемо до зовсім інших стандартів планування й проведення державних закупівель, щоб мати можливість своєчасно та безперервно забезпечувати пацієнтів усіма необхідними лікарськими засобами».

 

Прес-служба МОЗ України

Фото із заходу надано Представництвом ЮНІСЕФ в Україні.