Незабаром учні навчальних закладів, після складання іспитів, матимуть змогу відпочити під час літніх канікул, набратися сил перед початком нового навчального року. Аби відпочинок для дітей став приємним, незабутнім і – головне – безпечним, рятувальники Полтавщини продовжують відвідувати освітні заклади, щоб роз’яснити школярам основні правила безпеки життєдіяльності.

Так, 12 травня співробітники Миргородського районного відділу ГУ ДСНС України у Полтавській області для студентів Миргородського художньо-промислового коледжу ім. М.В. Гоголя провели навчальну лекцію з безпеки життєдіяльності в літній період.

Під час заняття фахівці Служби порятунку розповіли присутнім правила поведінки під час пожежі, виявленні підозрілих і вибухонебезпечних предметів, правила поведінки під час перебування у лісових масивах і на водоймах краю. Також рятувальники навчали студентів і викладачів правил використання вогнегасників.

«У буденні, а найчастіше у вихідні дні багато людей віддає перевагу відпочинку в лісі. Але це несе у собі велику небезпеку, бо влітку стан лісових масивів найбільш небезпечний внаслідок спекотної та засушливої погоди. Найнебезпечніше для лісу явище – це пожежа. Унаслідок пожежі ліс перестає функціонувати як екологічна система, знищується все живе, і негативні наслідки пожеж проявляються тривалий час. Як показує статистика, близько 98 % лісових пожеж виникають із вини людей. А причини банальні: необережне поводження з вогнем, безтурботне ставлення до лісових багатств з боку відпочиваючих, спалювання багаття, сухої трав’яної рослинності і сміття на сiльгоспугiддях, пустищах та уздовж доріг», – розповідали співробітники ДСНС.

Наостанок лекції рятувальники продемонстрували навчальні відеофільми з актуальних питань цивільного захисту та вручили тематичні листівки.

Слід зазначити, що профілактичну роботу серед дітей рятувальники проводить постійно. Так, наприкінці минулого тижня фахівці Головного управління ДСНС України в Полтавській області навчали правил безпеки життєдіяльності в літній період учнів Семенівського навчально-виховного комплексу № 2 і Решетилівської школи.

 

Інформує ГУ ДСНС України у Полтавській області