У квітні 2015 року Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка приймав понад 500 талановитих студентів з різних куточків України. Проведені на базі університету олімпіади ПолтНТУ відвідали представники та науковці з 235 вищих навчальних закладів України. 

ПолтНТУ є одним із кращих вишів України, саме тому вже вкотре університет приймає на своїй базі учасників олімпіад і конкурсів всеукраїнського рівня. Тож цього року студенти з усієї України демонстрували високий рівень підготовки та змагалися за перемогу на завершальному етапі 4 студентських олімпіадах і науковому конкурсі.

Першим серед розмаїття заходів пройшов ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт із природничих, технічних і гуманітарних наук за галуззю знань «Екологія та екологічна безпека». Учасники відзначили важливість видання науковцями ПолтНТУ «Екологічної бібліотеки Полтавщини», що є унікальним інформаційно-просвітительським проектом у рамках України, розробки програмних документів у сфері охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів і екологічної безпеки на регіональному та міському рівнях.

Традиційно надзвичайно велику кількість учасників зібрали Всеукраїнські студентські олімпіади зі спеціальності «Економіка підприємства» та «Менеджмент організацій і адміністрування», участь у яких взяли понад 120 вишів України.

ПолтНТУ виступив базою для проведення саме цих олімпіад, оскільки є потужним вишем, у структурі якого діють два економічні факультети: фінансово-економічний і факультет менеджменту та бізнесу, вони здійснюють підготовку фахівців за 7 напрямами бакалавріату та 10 спеціальностями магістратури.

Уже вчетверте поспіль Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка приймав учасників Всеукраїнської олімпіади з дисципліни «Опір матеріалів», саме ця олімпіада є показником базових знань студентів технічних спеціальностей. Поряд із неординарними конкурсними завданнями, високою організацією проведення олімпіади унікальним був практичний аспект олімпіади, а саме участь офіційного партнера олімпіади компанії «Прогрестех-Україна» – постачальника інженерно-сервісних і консультативних послуг у галузі авіабудування, машинобудування, технологій аеропортів і цивільного проектування.

Завершуючи низку конкурсних заходів державного рівня, в ПолтНТУ була проведена Всеукраїнська студентська олімпіада зі спеціальності «Образотворче мистецтво», під час якої конкурсанти продемонстрували високі знання академічної школи живопису та розкрили особливості індивідуальної живописної мови. Особливо члени журі відзначили вагомий внесок університету в підготовку майбутніх фахівців.

Надзвичайно високі результати показали і студенти ПолтНТУ, адже за підсумками 2014-2015 н.р. лауреатами всеукраїнських студентських олімпіад та конкурсів наукових робіт стали 32 студенти Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка. Поряд із традиційними перемогами потужних технічних та економічних шкіл ПолтНТУ вагомою є перемога студентів першого набору спеціальностей «Нафтова і газова промисловість» та «Землеустрій і кадастр», що свідчить про їх ефективність й актуальність.

Усі гості з різних куточків України, що відвідали Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка, схвалили прекрасну роботу організаційного комітету на чолі з ректором ПолтНТУ, професором Володимиром Онищенко – з підготовки та проведення олімпіад. Були надзвичайно вражені творчою атмосферою та освітніми традиціями університету та відзначили особливості історичних та архітектурних пам’яток Полтави, яка посідає особливе місце в історії української нації та держави.

Світлана Сівіцька, ІАЦ ПолтНТУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу