Уперше в історії існування відділення спортивного орієнтування на Київщині (з 1996 року) збірна області виборола срібні нагороди командного чемпіонату України зі спортивного орієнтування в командному заліку.

Наша команда багато разів перемагала на юнацьких і юніорських змаганнях, чемпіонатах України серед ДЮСШ. І довгих 19 років саме ці змагання були недосяжною вершиною для спортсменів-орієнтувальників Київщини. Особливістю змагань є те, що у загальний залік ідуть результати дорослих і молодих спортсменів. Тобто загальнокомандне місце розігрується в абсолютній першості. І ось нарешті наші молоді спортсмени створили справжнє диво.
Уперше за 19 років роботи відділення спортивного орієнтування в Ірпінській ДЮСШ одразу 8 спортсменів увійшли до складу юнацької збірної команди України. Це 50 % від загального складу національної делегації, яка представлятиме Україну на чемпіонаті Європи, що відбудеться 25-28 червня у місті Клуж-Напока (Румунія). Жодна з областей у нашій країні ще ніколи не делегувала на ці престижні змагання такої кількості спортсменів.
Уперше на цих змаганнях учень Ірпінської ДЮСШ 14-річний Артем Князев-Шевчук виконав норматив кандидата в майстри спорту України.
А тепер детальніше про змагання.

З 7 по 11 травня неподалік села Могриця (Сумська область) відбувся командний чемпіонат України зі спортивного орієнтування. Понад 500 спортсменів з 21 регіону України стали учасниками цього заходу. 43 команди виборювали нагороди.
Програмою змагань було передбачено 5 стартів за 4 дні. Це велике навантаження як у фізичному так і в емоційному плані. Проблем додала і погода. Ранкова мжичка переросла в рясний дощ, який ішов два дні, а потім шалена спека на естафеті стала багатьом спортсменам на заваді до перемоги, але тільки не нашим хлопцям та дівчатам.
Цей рік особливий для нашої команди. Взимку команда відсвяткувала перемогу на чемпіонаті України з орієнтування на лижах (лютий, м.Суми), потім перемогла на Чемпіонаті України серед ДЮСШ (квітень, м.Цюрупинськ) і стала переможцем на чемпіонаті України серед юнаків та юніорів (квітень, м. Київ).
У перший день були розіграні нагороди на довгих дистанціях. Наші спортсмени здобули 4 нагороди. Звання чемпіонів України на довгих дистанціях здобули Андросова Тетяна та Войтанік Денис. Срібними призерами стали Машков Ілля та Анопко Нікіта.
Зважаючи на високий рівень змагань, на церемонію відкриття та нагородження переможців першого дня прибули керівники Сумської області. Нагородження переможців проводив особисто голова Сумської обласної державної адміністрації.
Наступного дня також було гаряче. І не лише від привітань до Дня Перемоги, а й від боротьби, що тривала на спринтерських дистанціях і дистанціях мікстових (змішаних) 4-х етапних спринтерських естафет (двоє дівчат і двоє хлопців). Старт на дистанції спринту розпочався о 10-й ранку. Звання чемпіона України на спринтерських дистанціях виборов Машков Ілля. Срібними призерами стали Андросова Тетяна та Козицький Жан. І бронзову нагороду у гострій боротьбі здобув Войтанік Денис.
А вже о 15.30 спортсмени розпочали боротьбу на дистанціях мікстових (змішаних) 4-х етапних спринтерських естафет. Збірну Київської області представляли у цьому виді змагань 3 команди. І, раді зазначити, що дві з них здобули нагороди, а третя, яка виступала в елітній групі, поступилася лише 30 секундами срібним призерам і посіла 5 місце.
Отже, звання чемпіонів України у цьому видовищному виді програми здобули Трохимчук Юлія, Анопко Нікіта, Куцан Дмитро та Якуба Тетяна. Бронзовими призерами стали Онащук Дар’я, Войтанік Денис, Козицький Жан і Тимощук Марія.
У передостанній день змагань спортсмени-орієнтувальники розіграли комплекти нагород на середніх дистанціях. І тут наші спортсмени не схибили та здобули майже стільки нагород, як за минулі два дні. А це аж 8 нагород: 3 – золоті (Войтанік Денис, Андросова Тетяна, Трохимчук Юлія), 2 – срібні (Куцан Дмитро, Козицький Жан) та 3 – бронзові (Кельді Борис, Тимощук Марія, Якуба Тетяна).
В останній день змагань спортсмени виборювали нагороди в 3-х етапних естафетах. Додавало напруження і те, що від виступу цього дня залежала доля нагород у командному заліку. Адже 6 команд продовжували претендувати на призові місця. Тому боротьба видалась досить запекла. Але наші спортсмени не схибили. Золотими естафетами стали команда дівчат до 16 років (Трохимчук Юлія, Онащук Дар’я, Якуба Тетяна) та команда хлопців до 18 років (Матяш В’ячеслав, Князев-Шевчук Артем, Рябокінь Микола). Срібною естафетою стала команда дівчат до 18 років (Андросова Тетяна, Ворчило Олена, Тимощук Марія). Бронзові нагороди вибороли одразу дві наші команди. Це команда хлопців до 16 років (Анопко Нікіта, Куцан Дмитро, Войтанік Денис) та команда зовсім юних спортсменів до 12 років (Татарніков Михайло, Селенок Костянтин, Машков Ілля).
Таким чином, у підсумку збірна команда Київської області здобула 24 нагороди (9 золотих, 7 срібних і 8 бронзових) і посіла ВПЕРШЕ на командному чемпіонаті України друге місце.
Після останніх відбіркових стартів стали відомі імена тих спортсменів, які увійшли до складу юнацької збірної команди України. І серед них ВІСІМ представників Київщини – Куцан Дмитро, Анопко Нікіта, Войтанік Денис, Якуба Тетяна, Андросова Тетяна, Ворчило Олена, Тимощук Марія та Матяш В’ячеслав. Тобто із загальної кількості в 16 спортсменів (по 4 в кожній віковій групі: Ч-16, Ж-16, Ч-18, Ж-18), які відстоюватимуть честь нашої країни на чемпіонаті Європи, половина – представники Ірпінського регіону.
Ще варто зазначити, що 3 спортсмени (Москаленко Дар’я, Гичко Віталій, Козицький Жан) увійшли до складу юніорської (спортсмени до 20 років) збірної команди України, яка братиме участь у чемпіонаті світу, що відбудеться у регіоні Телемарк (Норвегія) на початку липня 2015 року.
Тож, побажаємо нашим орієнтувальникам успіхів і гарних виступів у цих найпрестижніших змаганнях сезону.

Про це прес-службі Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України повідомили представники Ірпінської ДЮСШ.