12 травня в Національному університеті кораблебудування імені адмірала Макрова відбулось урочисте відкриття Навчально-наукового центру європейської інтеграції. З цієї нагоди до НУК завітав Жіль Мамец – аташе з питань університетського і наукового співробітництва Посольства Республіки Франції в Україні.

Відкриття ННЦЄІ розпочалось з презентації центру в новому конференц-залі, який стане місцем для проведення заходів, пов’язаних із питаннями євроінтеграції та співпраці НУК з європейськими університетами та організаціями.

За словами ректора НУК Сергія Рижкова, ННЦЄІ стане потужною базою для встановлення нових міжнародних зв’язків університету в європейському просторі, що є важливим вектором розвитку НУК.

Аташе був приємно вражений рівнем злагодженості у роботі НУК та якістю створеного базису для співпраці з європейськими університетами та організаціями. Після цього почесний гість завітав до Студентської республіки НУК і Музею адмірала Макарова.

Також Жіль Мамец був присутнім на пленарній частині семінару «Європа. Нові горизонти», що проходив у рамках відкриття центру, на якій виступали науковці, викладачі, аспіранти та студенти НУК. Учасники семінару продемонстрували науковий потенціал університету у напрямку європейської інтеграції. Під час семінару Жіль Мамец виступив із промовою, якою зауважив, що Європа для нас не повинна бути абстрактним поняттям, бо ми – європейці. Ми – невід’ємна частина європейського освітнього простору і маємо можливість навчатись де завгодно. А Франція, відповідно, пишається тим, що надає можливість мобільності для студентів на будь-якому рівні: бакалавріату, магістратури, аспірантури та Ph.D. Тому всі охочі мають користуватись цими можливостями, зважаючи на те, що Національний університет кораблебудування розвиває європейський курс та налагоджує співпрацю з європейськими університетами.

Метою візиту шановного пана Жіля була саме розробка конкретного плану дії в цьому напрямі, бо без закордонного досвіду навчання не є повноцінним. І дуже важливою є можливість реалізації співпраці за багатьма напрямами.

Колектив Національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова дякує за візит пану аташе та з нетерпінням чекає на плідну співпрацю між нашими країнами, університетами та іншими організаціями.

Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова

 

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу