Кіровоградський національний технічний університет передав 34-му мотопіхотному батальйону, колишньому батальйону територіальної оборони «Батьківщина», автомобіль УАЗ-3303, реконструйований власними силами викладачів, співробітників та студентів університету.

14 травня представники 34-го мотопіхотного батальйону завітали на кафедру експлуатації та ремонту машин, де отримали ключі від автомобіля від ректора КНТУ, професора Михайла Черновола.

Як повідомив Михайло Черновол, автомобіль УАЗ в неробочому стані колись подарував навчальному закладу один із випускників університету, на кафедрі експлуатації та ремонту машин із нього планували зробити навчальний макет. Проте взимку цього року колектив кафедри ЕРМ вирішив зробити справний автомобіль для військових.

«Викладачі, співробітники, студенти власними силами практично з металобрухту відновили машину, яка тепер згодиться нашим військовослужбовцям, – каже Михайло Іванович. – Як ректор я радий, що наші викладачі та студенти вирішили таким чином допомогти армії, і, звісно, пишаюсь, що така ініціатива надійшла від моєї рідної кафедри, випускником якої я є і на якій працюю викладачем. Вважаю, що студенти, допомагаючи викладачам ремонтувати цей автомобіль, отримали не тільки добру практичну підготовку за спеціальністю, а й пройшли великий урок патріотичного виховання, бо всі вони розуміли, що роблять машину для української армії».

Як розповів перший заступник завідувача кафедри експлуатації та ремонту машин, доцент Сергій Магопець, роботи з відновлення автомобіля тривали понад  два місяці. Викладачі реконструювали машину у вільний від роботи час: до занять, після занять або навіть у вихідні. Потрібні вузли та деталі шукали по магазинах, авторинках, в Інтернеті, серед людей чи організацій, що колись мали у власності УАЗ-3303 або продають таку модель на запчастини. Передати автомобіль саме 34-му мотопіхотному батальйону викладачі кафедри вирішили тому, що, на їхню думку, колишні батальйони територіальної оборони залишаються найменш забезпеченими армійськими підрозділами.

Волонтер «Української варти» Борис Смалиус, який опікується колишнім БТрО «Батьківщина» та займатиметься питанням переправлення машини на схід, розповів, що потреби в техніці або в ремонті машин у військових існують завжди, тому нашим військовослужбовцям необхідна будь-яка допомога. «Можу лише подякувати викладачам та студентам університету, – каже волонтер. – Тільки об’єднавши зусилля усієї громадськості ми зможемо перемогти агресора. Саме так і будується справжнє громадянське суспільство».

Командир одного зі взводів 34-го мотопіхотного батальйону Сергій Павлишин припустив, що в зоні АТО цей автомобіль використовуватимуть для підвезення боєприпасів на блокпости.

Кіровоградський НТУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *