Міністерство освіти і науки України з метою забезпечення відкритості та прозорості процедури закупівель товарів, робіт і послуг, вартість яких нижче порогів, визначених Законом України «Про здійснення державних закупівель» та економії витрат на такі закупівлі, долучилося до участі в пілотному проекті у сфері державних закупівель щодо впровадження електронних закупівель і приєдналось до електронного майданчика E-Tender для проведення електронних закупівель через систему ProZorro.

Щодо впровадження електронних закупівель для придбання товарів (послуг), вартість яких нижче порогів, вжито таких заходів:

– направлено бюджетним установам, організаціям та підприємствам, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки, листа від 21.04.2015 № 1/9-208 про доручення до участі в пілотному проекті у сфері державних закупівель щодо впровадження електронних  закупівель;

– 28 квітня 2015 року проведена робоча нарада під голованям заступника міністра – керівника апарату О. Дерев’янка з питання виконання рішення Національної ради реформ і вжитих заходів щодо впровадження електронних закупівель для придбання товарів (послуг), вартість яких нижче порогів, визначених Законом України «Про здійснення державних закупівель».

У нараді взяли участь представники (відповідальні виконавці щодо впровадження закупівель) навчальних  закладів, бюджетних установ і державних підприємств м. Києва, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України;

– 27 – 30 квітня проведено моніторинг реєстрації установ, організацій та підприємств на електронних майданчиках системи електронних державних торгів  PROZORRO, зокрема:

на електронному майданчику SmartTenderbiz  зареєстровано 85 установ; на електронному майданчику e-tender зареєстровано 80 установ;

на електронному майданчику Prom.ua зареєстровано 93 установи. Всього зареєстровано 258  установ.

Національний транспортний університет виставив тестовий тендер на електронному майданчику SmartTenderbiz.

Приклад реальної роботи системи ProZorro:

«Сьогодні успішно завершився перший аукціон на закупівлю товарів для Акредитаційної комісії України через систему електронних державних закупівель.

Планували здійснити чергову закупку паперу. Як завжди, провели оцінку декількох постачальників і обрали одного з них, який надав найменшу вартість, та ще й додатково знижку. Але оскільки це була моя перша закупка на доволі велику суму з використанням державних коштів, хоч і допорогову – що не підпадає під тендер, – все одно вагався, бо не було відчуття, що це найоптимальніший варіант, тому шукав щось краще і рахунок лежав на підпису. На вихідних знайшов інформацію про новостворений майданчик електронних державних закупівель Рrozorro і вирішив розібратись, як ця система працює, і призупинив попередню закупівлю. У вівторок, 28 квітня, в Міністерстві зранку йшов у справах, і вже збирався їхати в офіс, коли побачив підготовку на першому поверсі Міністерства освіти і науки України до презентації з уже знайомим логотипом на екрані  Система електронних державних закупівель ProZorro. Oleg Derevianko разом з Kristina Goutsalova підготували ознайомлення з системою для структур, що підпорядковані МОН. Далі проста реєстрація на сайті – і вже 29 квітня оголошення тендеру на допорогових державних закупівлях. Вирішив встановити стартову вартість меншу за ту, що надала вищезгадана фірма зі знижкою, і наступний тиждень сумнівався, чи хтось взагалі захоче податись за таку ціну. А ще вдома закінчився папір і довелося йти в найближчий магазин канцтоварів Сократ – пачку паперу купив рівно за 100 грн. (єдина пропозиція), через що почав сумніватись в успіху торгів.

Сьогодні по обіді торги закінчилися. Спостерігали командою, як онлайн 7 претендентів боролись за право поставити папір, а вже до кінця робочого (скороченого) дня мав на руках договір на поставку паперу від переможця

Мовою цифр: Пропозиція Інтернет-магазину: 36 000 грн. Пропозиція зі знижкою інтернет-магазину: 33 500 грн. Стартова ціна торгів: 33 000 грн. Постачальник, який виграв тендер запропонував вартість у 28 999 грн. (58 грн. за пачку паперу). У вівторок, 12 травня, фактично наступного робочого дня чекаємо на доставку товару.

Економія державних коштів – 4 500 грн. на закупці в 33 500 грн., або 13,4% від вартості товару. Просто уявіть, що 10 % бюджетних грошей, які витрачаються на закупівлю товарів та послуг в державі збережені, і спрямовані на …. (кожен впише, що вважає за потрібне), але частина має спрямовуватись на побудову інформаційного суспільства.

І ще один великий плюс: не ти шукаєш, де знайти товар (а це час), а постачальник сам знаходить тебе на майданчику закупівель.

Дякую команді Prozorro за інструмент, який економить час, суспільні (державні) гроші та надає публічності їх використанню».

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *