15 травня 2015 року в МОН відбулась зустріч директора департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Юрія Кононенка з керівником освітніх програм в ЮНІСЕФ Наталією Кияк.

Під час зустрічі було обговорено  питання співпраці в галузі дошкільної та загальної середньої освіти.

Наталія Кияк повідомила про найближчі плани роботи ЮНІСЕФ.  Зокрема, розпочато низку нових проектів, спрямованих на розширення програм допомоги переселенцям і соціально-економічного відновлення регіонів, що постраждали внаслідок конфлікту на сході України.

ЮНІСЕФ спільно з Міністерством освіти України та місцевими адміністраціями (загальна сума проекту 3,7 млн дол. США) продовжить роботу над покращенням доступу до якісної освіти дітей, які зазнали негативного впливу внаслідок конфлікту на сході України. Буде відремонтовано 35 шкіл у Донецькій і Луганській областях, що надасть доступ до освіти для 10 000 дітей. Крім того, 30 000 дітей отримають шкільне приладдя; а 50 шкіл із зони конфлікту отримають необхідне обладнання та меблі. Зазначений проект реалізується за фінансової допомоги уряду Японії. Надалі ЮНІСЕФ планує долучитися до реконструкції дошкільних навчальних закладів, які тривалий час не працювали.

Також йшлося про співпрацю ЮНІСЕФ із благодійним фондом ЛЕГО Фаундейшн, одним із напрямів якої є допомога дітям Донецької та Луганської областей шляхом забезпечення наборами ЛЕГО.

«На сьогодні, – розповіла Наталія Кияк, – ЮНІСЕФ Україна організовує надання психосоціальної допомоги дітям, які постраждали від конфлікту в Україні. Наразі проводиться тренінг 80 спеціалістів, які зможуть допомогти більше ніж 1 200 дітям впоратись із імовірними психологічними травмами».  Чотириста шкільних психологів, які пройшли тренінги ЮНІСЕФ, уже працюють з дітьми у східній Україні.

На завершення зустрічі  Юрій Кононенко  зазначив, що Міністерство і надалі підтримуватиме освітні  програми ЮНІСЕФ та сприятиме їх впровадженню в різних регіонах України.