Нещодавно у Запорізькому національному університеті в рамках всеукраїнської акції «День добра» відбулося святкування Дня Європи-2015. На нього завітали високопосадовці, іноземні гості та представники ректорату Запорізького національного університету. Європейське студмістечко традиційно складалося з неперевершених костюмованих експозицій-презентацій різних країн з іграми, вікторинами, подарунками й частуваннями національними стравами в наметах факультетів ЗНУ.

Під час урочистого відкриття Євромістечка прозвучали Державний гімн України та гімн Європейського союзу у виконанні хору вокальної студії «Кантилена». А після підняття прапорів України та Європейського перший проректор ЗНУ Олександр Бондар зазначив: «Євроінтеграція – стратегічний вибір нашої держави та нашого суспільства. Тож це свято насамперед має на меті засвідчити, що обраний шлях до Європи – це прагнення побудувати територію свободи, добропорядку і безпеки. Запорізький національний університет традиційно на вищому рівні готувався до проведення Дня Європи-2015, адже європейські стандарти вищої освіти – незаперечні пріоритети нашого університету, досягнення якого ми й хотіли вам сьогодні презентувати”.

У своєму зверненні до гостей голова Запорізької обласної державної адміністрації Григорій Самардак наголосив, що Україна є не лише географічним центром Європи, їй притаманні європейські цінності як такі. А особливо в прагненні до свободи, що й продемонструвала вкотре наша держава ще півтора року тому, зробивши вибір на користь вільного демократичного суспільства та ухваливши рішення пройти цей шлях до кінця.
Заступник Генерального консула Федеративної республіки Німеччина в Дніпропетровську Маттіас Кохщиро подякував шановному товариству за запрошення і запевнив, що у ці нелегкі для нашої країни часи Німеччина залишається на стороні України, вона солідарна з тими принципами, які декларує держава у своїй діяльності, та завжди готова підтримати нашу державу на її проєвропейському шляху.

Губернатор області Григорій Самардак, його заступник Едуард Гугнін, перший проректор ЗНУ Олександр Бондар, проректор ЗНУ з наукової роботи Геннадій Васильчук, проректор ЗНУ з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура, проректор ЗНУ з питань науково-педагогічної роботи Володимир Волков та інші представники ректорату Запорізького національного університету, декани факультетів та їхні заступники, керівники структурних підрозділів вишу і, звісно, студентська спільнота та численні гості свята мали змогу відвідати оригінальні експозиції наметового містечка в рамках організованого «Європейського турне», роботу якого координував відділ міжнародних зв’язків і роботи з іноземними студентами.

Фінальну пісню «Україна – це ти!» виконали учасники вокальної студії «Кантилена». А завершальним акордом свята став запис відеозвернення представників ЗНУ до України та українців із побажаннями миру, добра та злагоди в рамках участі нашого вишу у всеукраїнській акції «День добра», метою якої є об’єднання міст України, популяризація практики здійснення добрих вчинків. Маленькі дітлахи наприкінці пісні випустили в небо голубів миру.

Повідомляють на сайті ЗНУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *