Днями в Житомирському державному університеті імені Івана Франка професор, Dr hab, завідувач кафедри філософії культури Інституту філософії Зеленогорського університету (Республіка Польща) Роман Сапенько у рамках стажування в житомирському університеті  представив широкому загалу дві публічні лекції.

Отримати цікаву наукову інформацію від професора з Польщі прийшли студенти та викладачі житомирського університету.

Перша лекція пана Романа Сапенька висвітлювала особливості сучасної популярної культури та принцип мімезису. «Мистецтво не є передовою силою суспільства. Цю роль виконує популярна культура», – наголосив на початку лекції професор із Польщі. За тим запропонував аудиторії власноруч створену презентацію з україномовним текстом. Доволі приголомшливими були приклади інсталяцій, які демонстрував для підкріплення сказаного професор Роман Сапенько. Деякі з інсталяцій супроводжувались паралелями та бурхливими обговореннями в аудиторії. У підсумку лекції слухачі зійшлися з паном Сапеньком на думці, що в сучасних інсталяціях реальність розглядається не як сума окремих фактів, а як процес.

Друга публічна лекція науковця з Польщі зібрала значно більшу аудиторію. Зумовлено це було темою – «Трансгуманізм в мистецтві кіно». Ще одна причина такого інтересу полягала в тому, що в житомирському університеті нещодавно відбулася презентація фільму «Манекен» випускника ЖДУ Дмитра Голумбевського. Відтак, аудиторія очікувала, що завідувач кафедри філософії культури Зеленогурського університету прокоментує й житомирський фільм. Проте лектор зупинився на фільмах, у яких йдеться про майбутнє людини. Зокрема професор Роман Сапенько підкріплював виклад матеріалу аналізом стрічок «Термінатор», «200-літня людина», «Матриця», «Штучна інтелігенція», «Робот і Франк», «Екс-машина», «Вона». Зауважимо, що друга лекція супроводжувалась англомовною презентацією. Це сприяло засвоєнню студентами ЖДУ ім. І. Франка філософської лексики іноземною мовою.

Обома лекціями професора, Dr hab, завідувача кафедри філософії культури Інституту філософії Зеленогорського університету (Республіка Польща) Романа Сапенька студенти та викладачі житомирського університету залишились задоволеними і з нетерпінням очікують наступних.

Прес-центр ЖДУ ім. І. Франка

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *