Минулого тижня в Запорізькому національному університеті відбулася ІV Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні проблеми біології, екології та хімії». Її учасниками стали понад сто представників різних вищих навчальних закладів, а свої тези надіслали науковці з Португалії, Іспанії, Польщі, Росії та США. Головним організатором заходу традиційно виступив біологічний факультет ЗНУ за підтримки Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради, а також Державне науково-практичне об’єднання «Науково-практичний центр Академії наук Білорусі з біоресурсів» (м. Мінськ, Білорусь), Інститут біології та охорони довкілля Приморської академії (м. Слупськ, Польща), Інститут паразитології ім. В. Стефанського Польської академії наук (м. Варшава, Польща), Університет дю Мен (м. Ле Ман, Франція), Інститут біорізноманіття та еволюційної біології ім. Каваніллес (м. Валенсія, Іспанія).

Відкриваючи конференцію, проректор із наукової роботи ЗНУ Геннадій Васильчук зазначив, що біологічний факультет із року в рік нарощує свій науково-дослідницький потенціал. Викладачі та студенти навчаються і проходять практику за кордоном, окрім того, представники цього факультету викладають у закордонних ВНЗ.

Методист із хімії та біології Інформаційно-аналітичного методичного центру Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради Людмила Микитенко подякувала всім учасникам та організаторам цього широкомасштабного заходу за значний внесок у розвиток вітчизняної науки і творчий підхід до справи.

Присутніх привітала і декан біологічного факультету, професор Людмила Омельянчик. Вона зазначила, що всі наукові досягнення, монографії вчених-біологів ЗНУ представлені на сайті їх факультету, де з текстами можуть ознайомитися всі зацікавлені. Однак, за словами Людмили Олександрівни, ніщо не замінить науковцям безпосереднього дружнього спілкування під час конференцій, оскільки це – справжнє свято науки, коли кожен учасник має змогу представити свої досягнення широкому загалу.

На пленарному засіданні із доповідями виступили завідувач кафедри загальної та прикладної екології і зоології ЗНУ, професор Олександр Рильський і доцент кафедри токсикологічної та неорганічної хімії Запорізького державного медичного університету Андрій Гоцуля.

Олександр Рильський детально розповів про результати майже десятирічної роботи колективу науковців очолюваної ним кафедри в доповіді «Наукове обґрунтування прокаріотичної біоіндикації забруднення важкими металами природного середовища» і про співпрацю з ПАТ «Мотор Січ» з очищення стічних вод цього виробництва за допомогою бактерій. Науковці ЗНУ сподіваються, що незабаром цим методом можна буде здійснювати очистку води Дніпра та місцевих річок.

Гість університету, Андрій Гоцуля, поділився з науковою спільнотою результатами досліджень, які здійснюються на кафедрі токсикологічної та неорганічної хімії ЗДМУ зі зниження токсичності певних препаратів, до складу яких входять триазоли.

А от завідувач кафедри енергетики та фізики Харківського державного університету харчування та торгівлі, професор Микола Погожин представив оригінальну інноваційну розробку з методики розрахунку оптимальної кількості населення для територій різних країн за допомогою біоенергетичних показників. Ці дослідження є цікавими не лише для біологів та екологів, але й для представників інших наукових і господарських галузей – економістів, енергетиків, інженерів тощо.

Подякували організаторам заходу за чудову можливість поспілкуватися з колегами та розширити свій науковий досвід і гості й учасники конференції, серед яких – молодший науковий співробітник Інституту фізіології рослин і генетики НАНУ Лариса Броннікова та доцент Національного авіаційного університету НАНУ Олена Ключко, а також молоді науковці, зокрема аспірант біологічного факультету ЗНУ Ігор Тоцький.

Олена Ключко зазначила, що наука в Україні сьогодні переживає нелегкі часи і розвивається насамперед завдяки енергії та ентузіазму окремих представників наукової і технічної галузі, які опановують і запроваджують нові технології та методики.

Під час роботи конференції гості змогли оглянути книжкову виставку Наукової бібліотеки ЗНУ й ознайомитися з роботами та останніми досягненнями науковців біологічного факультету.

Засідання наукових секцій відбувалося на базі біостанції-профілакторію ЗНУ на о. Хортиці  за такими напрямами: «Біологічна та екологічна освіта», «Біохімія й імунологія», «Фізіологія та екологія людини», «Сучасні проблеми паразитології», «Промислова екологія та біотехнологія», «Мисливствознавство та іхтіологія», «Зоологія та екологія тварин», «Експериментальна ботаніка, фізіологія, генетика та селекція рослин» і «Хімія».

Чекала на науковців і цікава екскурсійна програма: вони побували в Музеї історії та розвитку ЗНУ, Зоологічному музеї біологічного факультету, в Музеї історії Запорізького козацтва на о. Хортиці; відвідали Центральний парк культури та відпочинку «Дубовий гай», Запорізький обласний краєзнавчий музей і Музей-галерею прикладної кераміки та живописної творчості запорізьких авторів.

За результатами проведеної конференції була складена резолюція, в якій учасники конференції та представники біологічного факультету ЗНУ окреслили основні положення щодо необхідності розвитку окремих прикладних біологічних наукових напрямів і виклали власне бачення основних проблем сучасності. Зокрема, тут зазначено, що найактуальнішими векторами досліджень сьогодні є моніторинг якості харчової продукції, яку споживає населення, медикаментів, контроль навколишнього середовища й охорона та відновлення природних екосистем. Ці рекомендації будуть передані фахівцям Запорізької обласної державної адміністрації для розгляду і розробки стратегічного плану заходів біологічного спрямування.

Варто зазначити, що матеріали конференції опубліковані в науковому збірнику ІV Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні проблеми біології, екології та хімії».

Прес-центр ЗНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *