В американському Пітсбурзі, штат Пенсильванія, шестеро українських школярів змагалися з ровесниками у Міжнародному огляді-конкурсі наукових досягнень Intel Science and Engineering Fair (Intel ISEF), повідомляється у випуску інформаційної програми “События” на каналі “Україна”.

Додаток до смартфону для сліпих і хворих на ДЦП розробив Юрій Ровний. За допомогою його програми апарат розповідає власнику про натиснуті цифри та літери. Новинку вже випробували друзі Юрія.

У мене просто є один сліпий, і він не визнає, що йому потрібна допомога, намагається використовувати адаптовані для цього пристрої, і я вирішив йому допомогти. А в результаті отримав розробку. Це перший такий телефон, але цю програму вже використовують деякі мої знайомі. Саме люди з обмеженими можливостями… вона їм дуже подобається“, – каже Юрій Ровний, учасник конкурсу.

Прорив у сфері реклами. Розробка українця Ірвіна Молнара. Куля з 3Д-зображенням. Написати на ній можна що завгодно. Особливо вона подобається дівчатам. Юний вчений уже готовий продати проект. І оцінив його в 100 тисяч доларів.

Може використовуватися на перехресті вулиць. І люди з чотирьох сторін бачитимуть інформацію. Якщо використовувати звичайний дисплей, то потрібно 4 дисплеї. Також це можна використовувати як рекламу в шопінг-центрах і ресторанах. Це буде дивувати людей, і кількість відвідувачів зростатиме”, – сказав Ірвін Молнар, учасник конкурсу, Україна.

Робот, керований силою думки, винайшла американка Ава Лакмазахарі. Немічним людям він допоможе з хатніми справами. А якщо людина німа – озвучить або проілюструє її бажання.

Оця штуковина контролює і записує рухи моїх нейронів, робот отримує вказівки, що саме повинен робити. Коли я починала цей проект – моєю метою було допомогти людям із фізичними вадами. Наприклад, якщо ви хочете, щоб робот стиснув пальці, то ви подумки стискаєте свої, і пристрій повторює рухи”, – зазначила Ава Лакмазахарі, учасниця конкурсу, США.

Цього року на конкурсі – рекордна кількість учасників. Понад 1 700 юних винахідників із 78-ми країн світу. За цікавими ідеями та розробками до Пітсбурга приїжджають і багато вчених.

Ці школярі зараз роблять те, що завтра змінить світ. Наприклад, вирішать проблему глобального потепління або ж знайдуть ліки від раку“, – уточнив Венді Ремедж Ховкінс, ексклюзивний директор Міжнародного ярмарку юних винахідників.

Чотири мільйони доларів — саме стільки виділили організатори на премії і гранти для найталановитіших.

Цьогоріч українські винахідники за розробки в галузі екології та космосу отримали лише заохочувальний приз — поїздку до Швейцарії. Але серед цих – поки ще зовсім юних вчених – цілком може бути новий Ньютон або Ейнштейн.

Для довідки: Міжнародний конкурс науково-технічної творчості школярів IntelIntel® ISEF (International Engineering and Science Fair) – одна з найбільш широкомасштабних міжнародних освітніх ініціатив корпорації Intel. Уже 60 років поспіль кожного року ISEF збирає більше ніж півтори тисячі талановитих школярів із понад 50 країн світу. Призовий фонд конкурсу становить понад 4 мільйони доларів!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *