42852Із нагоди Дня науки Президент України зустрівся з переможцями Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. «У цьогорічному відзначенні Дня науки звучать нові, особливі ноти. За минулий рік ми заново відкрили стару мудрість про те, що історію країни творять люди з мечем і люди, які читають книжки», – зазначив Президент.

У зустрічі також узяли участь заступник глави Адміністрації Президента Ростислав Миколайович Павленко, радник Президента, віце-президент Національної академії наук України, директор Національного інституту стратегічних досліджень Володимир Павлович Горбулін, міністр освіти і науки України Сергій Миронович Квіт і голова комітету Верховної Ради України з питань науки та освіти Лілія Михайлівна Гриневич.

Під час зустрічі з юними науковцями Петро Олексійович наголосив, що розвиток української науки є одним з основних пріоритетів держави. За словами Президента, перемога Революції Гідності відкрила перед українськими науковцями нові перспективи, а приєднання України до програми «Горизонт-2020» стало першим інституційним проривом у реалізації Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

Президент зазначив, що в кожній європейській країні діють програми заохочення, підтримки та створення можливостей для обдарованих дітей. «Порівняльний аналіз зарубіжного досвіду роботи з обдарованими дітьми в різних країнах дає змогу стверджувати, що на сьогодні модель Малої академії наук є однією з найбільш ефективних систем виявлення, підтримки і розвитку обдарованих дітей та молоді. Такою системою, що забезпечує організацію та координацію науково-дослідницької діяльності учнів, створює умови для їх інтелектуального, духовного, творчого розвитку та професійного самовизначення», – сказав Петро Олексійович.

Президент також зауважив, що вихованці Малої академії наук ростуть патріотами своєї країни, ділять її тривоги та радості. Так, учні-члени МАН активно долучилися до заклику щодо зміцнення обороноздатності нашої країни. Президент відзначив, зокрема, розробку учня з Івано-Франківщини, який винайшов спосіб знищення літальних апаратів. Ще один МАНівець з Одеської області працює над удосконаленням системи управління безпілотними літальними апаратами. Глава держави привітав цих юних науковців, які були присутні на зустрічі, та звернув увагу «Укроборонпрому» на їхні розробки. Також Петро Олексійович відзначив оборонні розробки дівчат – зокрема, дев’ятикласниця зі Львова розробила безпечний змішувач димових газів, а її ровесниця з Тернопільщини – накладний бронезахисний елемент для захисту бронетехніки.

Звертаючись до Радника Президента Володимира Павловича Горбуліна, Президент закликав науковців та українських виробників оборонної продукції використовувати ідеї молодих учених.

Петро Олексійович також запевнив, що молодим вченим у жодному разі не слід боятися можливих негараздів і опускати руки. «Всі проблеми ми подолаємо! Бо Україна є сильною, з Україною – правда, з Україною – Господь Бог», – сказав Президент.

Голова комітету Верховної Ради з питань науки та освіти Лілія Михайлівна Гриневич наголосила на важливості залучення більшої кількості обдарованих дітей до роботи в МАН. Вона подякувала Президентові за підтримку та повідомила про підготовку законопроектів про освіту та про наукову і науково-технічну діяльність, у яких буде передбачена підтримка залучення обдарованих дітей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *