Французькі вчителі на знак протесту проти планів соціалістичного уряду країни щодо проведення реформи шкільної освіти оголосили страйк. Про це повідомляє міжнародний відділ ЦК Профспілки працівників освіти і науки України.

За інформацією французького міністерства освіти, 19 травня в десятках міст країни відбулись демонстрації, в яких узяла участь приблизно чверть усіх викладачів середніх шкіл. Профспілка, яка й оголосила страйк, поінформувала про те, що в протестній акції взяли участь більше половини педагогів.

Про намір реформувати середній ступінь французької шкільної освіти (чотирирічний коледж, який є проміжною ланкою між початковою школою і ліцеєм) заявив міністр освіти Франції Наджат Валло-Белькасем. Причиною стали невисокі результати французьких школярів у міжнародних тестах.

Крім іншого, передбачається замість уроків латинської та грецької, які нині вивчають близько 20 % учнів коледжів, викладати ці мови в рамках міждисциплінарних курсів з історії античності. Крім того, збираються змінити і підхід до викладання німецької мови. А середнім школам надати більше автономії, розширити кількість міждисциплінарних курсів, а також зміцнити систему індивідуальної підтримки учнів.

«Я впевнений, що ця реформа буде проведена, як і планувалося», – наполягає на реалізації планів прем’єр-міністр Франції Мануель Вальс. За його словами, згодом  буде оприлюднена відповідна постанова.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу