Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов зустрівся з представниками жіночої збірної України з фехтування. На зустрічі були присутні Ольга Харлан, Ольга Жовнір, Олена Вороніна, Аліна Комащук, Олена Кравацька.

Ігор Жданов привітав спортсменок із успішними виступами в цьому сезоні і вручив дівчатам квіти. Очільник Мінмолодьспорту також поцікавився умовами їх підготовки та розпитав про нагальні проблеми у фехтуванні. У цьому контексті Ігор Жданов запевнив, що держава виконує та буде виконувати всі взяті на себе зобов’язання щодо виплат за участь і перемоги українських спортсменів на міжнародних змаганнях.

У свою чергу, спортсменки подякували за привітання та зазначили, що загалом задоволені умовами тренувань на базі олімпійської підготовки в «Конча-Заспі». Користуючись нагодою Ольга Харлан також звернулася до міністра з проханням допомогти з реабілітацією свого першого тренера Шлікаря А. М.

Ігор Жданов запевнив Ольгу Харлан, що Міністерство зробить все можливе, щоб допомогти тренеру, який виховав не лише чемпіонку світу, але й справжню патріотку України і людину, яка не забуває про тих, хто дав їй путівку у великий спорт. Зокрема було запропоновано направити Анатолія Миколайовича на реабілітацію у Західний реабілітаційно-спортивний центр, або інший державний санаторно-лікувальний заклад необхідного профілю.

Нагадаємо: нещодавно на базі ОНСЦ “Конча-Заспа” відбувся чемпіонат України з фехтування. Відкривали турнір шаблісти – чоловіки і жінки. Першими чемпіонами країни 2015 року стали лідери всеукраїнської класифікації – чинна чемпіонка світу Ольга Харлан (Миколаїв) і одесит Андрій Ягодка. У фіналі Ольга з перевагою в 1 удар здобула перемогу над хмельничанкою Аліною Комащук (15:14), а Андрій з аналогічним рахунком здолав Дмитра Бойка (Хмельницький-Миколаїв).

Бронзові нагороди в жіночій шаблі завоювали Ольга Жовнір (Київ-Хмельницький) та Олена Вороніна (Київ). А в чоловічій шаблі на третю сходинку п’єдесталу пошани піднялися Олексій Стаценко (Київ) і Юрій Цап (Миколаїв).

За повідомленням Міністерства молоді та спорту України