Із 24 квітня по 8 травня 2015 року Міністерство освіти і науки України у співпраці з Університетом банківської справи Національного банку України та Програмою розвитку фінансового сектору (USAID/FINREP-II) у навчальних закладах України, залучених до проведення дослідної експериментальної роботи з впровадження курсу «Фінансова грамотність», проводили підсумкову діагностику рівня  фінансової обізнаності учнів та студентів.

Підсумкову діагностику рівня фінансової грамотності проведено за допомогою електронної системи онлайн-тестування, створеної Університетом банківської справи НБУ. У тестуванні взяли участь 6 197 учнів із 338 навчальних закладів України. Електронна система вперше була апробована на такому значному масиві опитуваних. На жаль, через деякі технічні проблеми в роботі Інтернету, відсутність електронних адрес окремих навчальних закладів і достатнього рівня доступу до мережі, відсутність необхідної кількості комп’ютерів у школах частина навчальних закладів не змогла взяти участь у тестуванні. Розробники візьмуть до уваги всі особливості нинішнього тестування для вдосконалення системи. Отримані результати є репрезентативними та презентовані авторами дослідно-експериментальної роботи для ознайомлення на сайтах Інституту інноваційних технологій та змісту освіти МОН України та Міністерства освіти і науки України.

Керівник дослідної експериментальної роботи з упровадження курсу «Фінансова грамотність» доктор економічних наук, професор Т. Смовженко пропонує учасникам експерименту провести підсумкове заняття за результатами онлайн-тестування. При цьому науковець радить скористатись методичними рекомендаціями щодо його  проведення, розробленими З. Філончук, співробітником Південноукраїнського регіонального інституту післядипломної педагогічної освіти.

За інформацією ІІТЗО 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу