22 – 24 травня 2015 року в Києві відбудеться ХІІІ Міжнародний фестиваль-конкурс дитячо-юнацької журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах».

Ініціатор цього заходу – Інформаційно-творче агентство «ЮН-ПРЕС» Київського Палацу дітей та юнацтва, – зустрічатиме юних журналістів з усіх регіонів України та багатьох країн світу. Цьогоріч Міжнародний фестиваль-конкурс дитячо-юнацької журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах» проходитиме по-особливому – адже Інформаційно-творче агентство «ЮН-ПРЕС» святкує свій 25-річний ювілей, а Київський Палац дітей та юнацтва – 80-ту річницю.

Незмінними організаторами фестивалю є Міністерство освіти і науки України; Департамент освіти і науки, молоді та спорту КМДА; Київський Палац дітей та юнацтва.

Цього року на фестиваль завітають 258 учасників. До Києва приїдуть із багатьох областей України (Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Сумська, Тернопільська, Хмельницька, Черкаська, Чернігівська) та з таких країн: Азербайджану, Білорусі, Палестини, Польщі, Молдови.

Офіційно фестиваль починається 22 травня 2015 року о 13:00 під час старту журналістського марафону, де всі команди матимуть змогу зустрітись після довгої розлуки.

Перша половина дня проходить активно, адже марафон охоплює станційну гру, що дає змогу командам показати свої теоретичні знання на практиці та додати собі кілька балів до маршрутного листа. Затим, знову ж таки в рамках марафону, учасники висадять чорнобривці на традиційній Алеї прес-весни, на знак зустрічі та міцної дружби.

О 14:30 почнеться урочиста прес-конференція організаторів і співорганізаторів конкурсу, а вже о 16:00 в концертній залі відбудеться розкриття головної інтриги фестивалю-конкурсу – урочисте оголошення переможців усіх номінацій.

І традиційно вечір завершиться прогулянкою на теплоході річкою Дніпро. Недарма наш фестиваль називається «Прес-весна на Дніпрових схилах».

Другий фестивальний день насичений більше діловою програмою, починається він з екскурсійних походів до вищих навчальних закладів, які покажуть медіацентри своїм потенційним студентам.

Після екскурсії учасники фестивалю потраплять на інтернет-діалог, тема якого  «Місце молоді в сучасному медіа ландшафті» і братимуть у ньому участь 5 країн: США, Сербія, Азербайджан, Білорусія та, звісно, Україна. Делегати розкажуть нам, які особливості в їхніх країнах має спілкування молоді та ЗМІ. Це відбудеться о 14-й.

Учасники фестивалю їдуть до Києва не лише за нагородами, а ще –  отримати знання та продемонструвати свої навички. Інформаційно-творче агентство «ЮН-ПРЕС» надає можливість із кожного заходу винести для себе нові враження та нові вміння. Цьогоріч ми  запросили медіафахівців, щоб відкрити нові можливості для наших учасників: і для дітей, і для керівників делегацій.

У кожній номінації, крім переможців, які зайняли перші місця, є роботи, які варто відзначити, адже вони трішечки не дотягнули  до призових відзнак, таких учасників організатори нагороджують спецпреміями та подарунками, і це нагородження відбудеться о 16:30 23 травня 2015 року.

А завершить суботній фестивальний день творчий вечір на честь святкування 25-річчя Інформаційно-творчого агентства «ЮН-ПРЕС».  У програмі заходу – творчі зустрічі з випускниками, соціальними партнерами та іншими гостями агентства.

Останній фестивальний день буде вже більш творчим, аніж робочим, адже гостям  час їхати до своїх міст і містечок, ділитись досвідом і враженнями з тими, хто  не потрапив на фест цього року.

Квест «З Палацом у серці», підбиття підсумків журналістського марафону, участь у заходах екстремальної журналістики та творча акція «Мрія «ЮН-ПРЕСу», якою буде закриватись фестиваль – це все останній день ХІІІ Міжнародного фестивалю-конкурсу дитячо-юнацької «Прес-весна на Дніпрових схилах» цього року.

Приєднуйтесь до свята дитячо-юнацької журналістики!

Інформація КМДА

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу