Нарада-семінар начальників управлінь освіти виконкомів міських (міст обласного значення) рад, відділів освіти районних державних адміністрацій відбулася  на базі закладів освіти Ковельського району Волинської області. Основна тема стосувалася питань завершення навчального року, проведення літньої оздоровчої кампанії, підготовки до початку навчального року та до роботи в осінньо-зимовий період.

У роботі взяли участь: заступник голови Волинської облдержадміністрації Світлана Мишковець, голова Ковельської райдержадміністрації Віктор Козак, голова Ковельської районної ради Ігор Верчук, заступник начальника управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації Людмила Плахотна.

До початку наради учасники відвідали садибу-музей Лесі Українки в с. Колодяжне та поклали квіти до погруддя великої української поетеси.

На початку роботи семінару відбулася презентація загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня с. Любитів імені Лесі Українки Ковельського району Волинської області, яку провела директор навчального закладу Віта Чуль.

Розпочала нараду заступник голови Волинської облдержадміністрації Світлана Мишковець, вона озвучила основні питання завершення навчального року та акцентувала увагу присутніх на активізації роботи щодо підготовки до проведення літньої оздоровчої кампанії. Голова Ковельської райдержадміністрації Віктор Козак розповів присутнім про досягнення та перспективи соціально-економічного розвитку Ковельського району. На взаємодії навчальних закладів і органів місцевого самоврядування щодо забезпечення оптимальних умов для здобуття учнями загальної середньої освіти наголосив голова районної ради Ігор Верчук.

Начальник відділу освіти Ковельської райдержадміністрації Роман Кульцман звернув увагу на компетентнісно-орієнтований підхід в управлінській діяльності відділу як основу підвищення якості освітніх послуг. Він наголосив, що в районі діють дві освітні програми: «Комплексна програма розвитку освіти Ковельського району на 2012-2016 роки» та «Районна програма розвитку дошкільної освіти району на 2011-2016 роки», зокрема, зазначивши: «Пріоритетним напрямком діяльності є розширення мережі дошкільних навчальних закладів». Роман Ярославович зупинився на питанні літнього оздоровлення та повідомив, що цього року освітяни Ковельщини відмовилися від пришкільних таборів. Фінансовий ресурс буде спрямовано на оздоровлення та відпочинок дітей у позаміському закладі оздоровлення і відпочинку «Оберіг».

Учасники семінару вивчили питання підвищення ефективності використання енергоносіїв і запровадження системи енергоменеджменту в навчальному закладі; організації роботи закладів освіти в умовах децентралізації влади, реформи місцевого самоврядування та добровільного об’єднання громад; дотримання нормативних документів з питань завершення 2014-2015 н.р. та підготовки до впровадження державних стандартів загальної середньої освіти у 2015-2016 н.р. Обговорено проблемні питання в галузі освіти, пов’язані зі змінами в законодавстві України (Закон України «Про освіту», Бюджетний кодекс).

За інформацією Управління освіти, науки та молоді Волинської ОДА