Із нагоди Дня науки 16 травня 2015 року Президент України Петро Порошенко зустрівся з переможцями Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України.

Львівську область на зустрічі представляли три учні обласної МАН:

Халавка Остап, учень 11 класу гімназії «Євшан» м. Львова;
Ярега Анна, учениця 11 класу СЗШ № 86 м. Львова;
Лівочка Анастасія, учениця 9 класу Львівського технологічного ліцею.
Зустріч відбулась в Адміністрації Президента України за участю Глави держави Петра Порошенка, міністра освіти і науки Сергія Квіта, заступника глави Адміністрації Президента Ростислава Павленка, Голови комітету Верховної Ради з питань науки та освіти Лілії Гриневич, директора Національного інституту стратегічних досліджень Володимира Горбуліна.

«Порівняльний аналіз зарубіжного досвіду роботи з обдарованими дітьми в різних країнах дає змогу стверджувати, що на сьогодні модель Малої академії наук є однією з найбільш ефективних систем виявлення, підтримки та розвитку обдарованих дітей і молоді. Такою системою, що забезпечує організацію та координацію науково-дослідницької діяльності учнів, створює умови для їхнього інтелектуального, духовного, творчого розвитку та професійного самовизначення», – відзначив Президент.

Петро Порошенко особливо наголосив на тому, що вихованці Малої академії наук ростуть патріотами своєї країни, ділять її тривоги та радості. Учні МАН активно долучилися до заклику щодо зміцнення обороноздатності нашої країни. Президент відзначив оборонні розробки дівчат, зокрема, дев’ятикласниці зі Львова Анастасії Лівочки, яка розробила пристрій для маскування диму від пічок у зоні АТО.

Про результати своєї дослідницької роботи під час зустрічі розповіла переможець ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів Ярега Анна (секція правознавства). Тема її доповіді – «Особисті немайнові права авторів».

Президент закликав молодих вчених не боятися проблем, можливих негараздів, не опускати рук. «Усі проблеми ми подолаємо! Бо Україна є сильною, з Україною – правда, з Україною – Господь Бог», – сказав Петро Порошенко.

Освітній портал Львівщини

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу