Професійно-технічні навчальні заклади Дніпропетровської області взяли участь в екскурсіях у рамках Програми розвитку промислового туризму регіону.

Для учнів і педпрацівників професійно-технічних навчальних закладів м. Кривого Рогу проведено екскурсію на кар’єр ПАТ «Південний гірничо-збагачувальний комбінат». Учасники екскурсії відвідали вхідний портал Саксагаінського дериваційного тунелю – унікальної гідротехнічної споруди, підземної річки на глибині до 63 м.

Учні та їхн наставники побували в зоні обвалу на колишній шахті «Орджонікідзе» РУ ім. Леніна. Побачили геологічний скансен – геопарк під відкритим небом із фрагментами гірських порід, піднятих з надр Кривбасу залізорудними підприємствами міста. Екскурсію супроводжував цікавими розповідями кандидат географічних наук, доцент кафедри фізичної географії, краєзнавства і туризму КПІ ДВНЗ «КНУ» Володимир Казаков.

Також молодь Нікопольського центру професійної освіти відвідала підприємство ПрАТ «Нікопольський ремонтний завод», де вони ознайомились із виробничими об’єктами та робітничими професіями, практично навчились знаходити дію фізичних законів у різних природних явищах, знайомились із фізичними приладами і вимірювальними інструментами, що застосовуються у науково-дослідних лабораторіях і на виробництві. Представники підприємства відповіли учням центру на актуальні запитання щодо умов роботи, соціальних гарантій і перспектив кар’єрного зростання.

У рамках екскурсійного туру на базове підприємство «ІНТЕРПАЙП» учні професійно-технічного училища № 2 м. Дніпропетровська ознайомились із підприємством, що є унікальним об’єктом не тільки в масштабах Дніпропетровська, а й всієї України. Це сучасне обладнання, «зелені» технології (що дає змогу значно скоротити енерговитрати) та цікаві арт-об’єкти.

Такі екскурсії дають можливість пізнати історичну, геологічну історію нашого краю та відстежувати шляхи розвитку промисловості регіону.

За інформацією департаменту освіти і науки Дніпропетровської ОДА