Нині в українських вишах тривають, а в деяких уже завершилися творчі конкурси. Тож ми поцікавилися у членів приймальних комісій вищих навчальних закладів про рівень активності цьогорічних абітурієнтів.

Як розповіли у приймальній комісії  Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.  К. Карпенка-Карого цього року набір оголошено на два напрями: «Театральне мистецтво» та «Кіно-, телемистецтво». Творчі конкурси розпочалися 18 липня 2012 року та проходять відповідно до розкладу, затвердженому на засіданні приймальної комісії, організовано, в спокійній та доброзичливій атмосфері.

У творчих конкурсах брали участь 1 160 абітурієнтів. Так, на спеціалізації «Акторське мистецтво драматичного театру і кіно» загальний конкурс вступників становить більше ніж 13 осіб (конкурс на одне місце по категорії «Жінки» становить 25 осіб), а на спеціалізації «Диктор та ведучий програм телебачення» – майже 13 осіб. Порівняно з минулими роками значно збільшився конкурс на спеціалізації: «Організація кінотелевиробництва», «Організація театральної справи».

Останній творчий конкурс має відбутися сьогодні, 25 липня 2012 року.

Станом на 25 липня 2012 року в університеті не було зареєстровано жодної скарги від абітурієнтів. Окрім того, до приймальної комісії  не надійшло жодної апеляції.

За інформацією відповідального секретаря Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського, професора  В. В. Петриченка  станом на 24 липня 2012 року у НМАУ імені П. І. Чайковського закінчилися вступні творчі випробування при вступі на освітньо-кваліфікаційний рівень бакалавра з таких напрямів: «Музичне мистецтво», «Театральне мистецтво»,  «Культурологія».

Станом на 17 липня 2012 року від абітурієнтів подано 470 заяв.  У конкурсному відборі взяли участь абітурієнти, які представляли майже всі регіони України. Крім фахових вступних випробувань, абітурієнти подавали сертифікати ЗНО з української мови та літератури та історії України або іноземної мови (для вступників на напрям «Культурологія»). Усі дані оприлюднено в системі Конкурс. Результати творчих випробувань оцінювалися за шкалою від 100 до 200 балів. За рішенням Приймальної комісії НМАУ ім. П. І. Чайковського був визначений мінімальний  бал для допуску до участі у конкурсі з творчих випробувань, яким вважався бал не нижчий за 144.

Усі творчі випробування відбувалися відповідно до розкладу. Порівняно з минулим роком конкурс значно збільшився майже по кожній спеціалізації. Традиційно великий конкурс був на вокальному факультеті. Але й на інших факультетах до останнього випробування конкурсна ситуація залишалася досить активною. Вступні творчі випробування пройшли в доброзичливій атмосфері.  Скарг та апеляцій не зафіксовано.

У Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова вже завершилося проведення творчих конкурсів, що надало можливість виявити талановиту, обдаровану та спортивно підготовлену молодь.

За час проведення творчих конкурсів не було виявлено Приймальною комісією НПУ жодних порушень. Конкурси проходили в творчій та спокійній атмосфері, кожна дитина була прослухана та отримала роз’яснення щодо своїх умінь та навиків.

Це ж підтвердив і Юрій Бульба із громадської мережі «ОПОРА», який був присутній на творчому конкурсі з «Музичного мистецтва», а також був запрошений на засідання Приймальної комісії НПУ.

Результати проведення творчих конкурсів оголошувалися абітурієнтам під час проведення самого конкурсу та реєструвались у Єдиній державній базі з питань освіти.

За словами відповідального секретаря університету, доцента Т. О. Олефіренка, творчі конкурси та фахові випробування в НПУ імені М. П. Драгоманова дозволяють відібрати, а потім і підготувати майбутню педагогічну еліту нації.

Як розповіли в Одеській державній академії будівництва та архітектури, творчий конкурс  проходив за двома напрямами: «Архітектура» (з 16 по 19 липня) та «Образотворче мистецтво» (перша хвиля з 16 по 20 липня і друга – з 21 по 25 липня).

У першій хвилі творчого конкурсу за напрямом «Архітектура» брало участь 118 абітурієнтів, менше ніж 140 балів одержали 7 абітурієнтів; 550-600 балів – 7 абітурієнтів, а у другій хвилі братимуть участь 181 абітурієнт.

У першій хвилі творчого конкурсу на напрями «Образотворче мистецтво» брало участь 45 абітурієнтів, з них 3 абітурієнта одержали нижче 140 балів і двоє – не з’явилися, понад 175 балів – п’ять  абітурієнтів. На другу хвилю заяв подало 12 абітурієнтів.

За всіма творчими конкурсами розроблено програми та критерії оцінок, які опубліковані на сайті академії.

Під час творчих конкурсів абітурієнти діставали конверти з номером мольберта, за яким вони працювали. Конкурси пройшли у творчій атмосфері.

За  матеріалами прес-служби МОНмолодьспорту

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу