У ННІ філології та журналістики Житомирського державного університету імені Івана Франка відбувся Обласний науково-методичний семінар учителів-словесників «Формування мовної особистості та літературно-естетичної компетентності в загальноосвітній школі».

На базі кафедри дидактичної лінгвістики та літературознавства ЖДУ імені Івана Франка було проведено засідання семінару, на якому обговорювались теоретичні аспекти формування україномовної особистості школяра, методи і технології навчання української мови та літератури, наукові дослідження майбутніх учителів-словесників із методики навчання української мови та літератури.

У роботі науково-методичного семінару брали участь викладачі кафедри дидактичної лінгвістики та літературознавства, доцент кафедри методики викладання навчальних предметів Житомирського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Шуневич О. М., учителі української мови та літератури Житомирського міського колегіуму, Житомирської ЗОШ № 8, Житомирської спеціалізованої школи з поглибленим вивченням іноземної мови ім. С. Ковальчука, методист РМК відділу освіти Малинської РДА, студенти-магістранти інституту філології та журналістики.

Члени семінару ділились досвідом роботи, було продемонстровано результати регіонального експерименту, проведеного ІППО. Основними проблемами були формування риторичної та літературно-естетичної компетентності, а ключовою компетентністю було визначено формування в учнів уміння вчитися, що є необхідним і важливим у XXI столітті.

Доповідачі показали використання таких сучасних методів дослідження у роботі з учнями, як фрейм-дослідження, складання інтелект-карт, ейдос-конспектів, «Ромашки  Блума», денотатного графу, використання програм для мозкових штурмів і створення інтелект-карт XMind, XMind Pro; використання художніх ілюстрацій і фотомистецтва на уроках мови й літератури.

З огляду на актуальність проблеми та важливість діалогу вчених і вчителів-практиків було вирішено частіше  організовувати науково-методичні семінари, науково-практичні конференції на базі кафедри дидактичної лінгвістики та літературознавства ЖДУ ім. І. Франка з метою обміну науковим і практичним досвідом.

За підсумками роботи семінару буде видано збірник наукових праць «Методичний пошук».

Прес-центр ЖДУ ім. І. Франка

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу