Президент України Петро Порошенко привітав учасників і переможців XV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. «Саме мова стала тим об’єднавчим фактором, що сприяв мудрому вибору народу. Попри те, що громадяни України розмовляли різними мовами, мали різне етнічне походження, вони вирішили, що їхні діти вчитимуть українську мову», – зазначив Глава держави, звертаючись до присутніх у Національному академічному театрі імені Івана Франка юних знавців української мови. Про це повідомляє офіційний сайт Президента України.

«Ні невдалим рішенням, ні політичним спекуляціям не вдалося і не вдасться розколоти наше суспільство. Адже наші мир і єдність були результатом глибокого суспільного консенсусу. Молодь зробила свій вибір і відкрито демонструвала його. Зокрема мовою вашого конкурсу. Від Львова до Луганська, від Чернігова до Криму, десь – на повний голос, десь – тихіше, але чимраз впевненіше зазвучала українська мова, мова незалежної суверенної європейської держави», – констатував Петро Порошенко.

«Що важливо в цьому процесі – він спрямований не проти можливостей тих, хто розмовляє іншими мовами. Він доповнює їх можливості, бо відкриває простір єдності. А єдиний народ – непереможний», – додав Президент, назвавши агресію проти України і анексію Криму спробою зупинити цей процес. Але народ зробив свій вибір і готовий його захистити від навали, наголосив Глава держави.

Президент відзначив, що в усі часи українці палко захищали рідне слово. На його захист ставали найкращі – Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка. Їхні вчення сучасні українці пам’ятають і захищають нині. «Цей рік показав – українці є гідними нащадками тих, хто боровся проти різних циркулярів і указів, якими різні імперії хотіли позбавити наш народ мови, а отже, душі. І ми знаємо все, чого вони нас вчили, бо ми говоримо з ними однією українською мовою», – наголосив Петро Порошенко.

Глава держави назвав конкурс одним із найважливіших мовних змагань країни. «Значення конкурсу далеко виходить за рамки особистих успіхів його учасників і переможців чи навіть результативності освітніх програм. Йдеться про важливу суспільну ініціативу, яка рік у рік формувала відповідь на питання про роль української мови у нашому житті», – акцентував  він.

На переконання Петра Порошенка, популярність конкурсу серед молоді не лише в Україні, але й в усьому світі, засвідчила: українці шанують рідну мову як єдину, що визнається на державному рівні. «В Україні була, є і завжди буде лише одна державна мова – українська. Революція Гідності і боротьба проти агресії показали ціну словоблуддя, яким Українську державу і націю відводили від цього рішення. Я говорю про це з усією впевненістю, бо суспільна злагода у мовному питанні завжди була на диво стійкою», – сказав Президент.

Саме усвідомлення та розуміння цього незаперечного зв’язку додає сьогодні українцям сил у подоланні викликів і загроз, відстоюванні незалежності, суверенітету, честі та гідності.

Президент висловив слова пошани цьогорічним лауреатам XV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та висловив впевненість у тому, що невичерпний інтелектуальний потенціал юних українців, їхня творча енергія торуватимуть шлях до оновлення країни. «Упевнений, що саме молоде покоління, яке досконало знатиме десятки мов і глибоко любитиме свою українську мову, впевнено прийде в європейський дім як його невід’ємна і потужна частина», – сказав Петро Порошенко.

Глава держави подякував організаторам і меценатам конкурсу за підтримку талановитої молоді, а його учасникам і лауреатам побажав невичерпної творчої енергії, життєвого оптимізму та миру.

XV Міжнародний конкурсу з української мови імені Петра Яцика – справжнє свято державної мови, наймасовіший національний проект в Україні та діаспорі. Конкурс проходить не лише в рамках нашої держави, а й у багатьох країнах світу. В ньому беруть участь мільйони учасників.

Переможці і призери цьогорічного конкурсу (понад 70 осіб) представляють майже всі області України. 14 із них впродовж нового навчального року одержуватимуть стипендію Президента України. Решта переможців також отримає премії від Марини Порошенко, Світового Конгресу українців, Європейського Конгресу українців та інших міжнародних українських благодійних організацій та меценатів.

Відео 5 каналу

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу