На юридичному факультеті  Запорізького національного університету відбулася традиційна щорічна Міжнародна науково-практична конференція «Запорізькі правові читання» за участі представників адміністрації ВНЗ, керівництва факультету, вітчизняних і зарубіжних науковців, а також студентства. Основною метою заходу став обмін досвідом і результатами наукових досліджень із вітчизняними та закордонними колегами в різних галузях права та визначення напрямів подальшої наукової співпраці.

У заході взяли участь перший проректор Олександр Бондар, проректор із наукової роботи Геннадій Васильчук, декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць, заступник декана з наукової роботи юридичного факультету Павло Лютіков, представники Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених юридичного факультету, викладачі, студенти, аспіранти Київського національного університету ім. Т. Шевченка, Національного юридичного університету ім. Я. Мудрого, Харківського національного університету внутрішніх справ, Львівського національного університету ім. І. Франка, Національної академії внутрішніх справ, Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна, Національного університету біоресурсів та природокористування України, Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, Національного авіаційного університету, Академії митної служби України, а також Ліверпульської школи права (Велика британія) та Гродненського національного університету (Білорусь).

Цьогорічний формат роботи конференції відрізнявся від попередніх. Специфіка його полягала в тому, що протягом дня молоді науковці мали можливість презентувати найкращі та найактуальніші наукові дослідження, які попередньо відібрали серед великої кількості доповідей. Також на базі Запорізького центру перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців провели пленарне засідання з прямим включенням із Київського національного університету ім. Т. Шевченка, Львівського національного університету ім. І. Франка та Національного юридичного університету ім. Я. Мудрого. Вчені в режимі онлайн поспілкувалися з вітчизняними науковцями та розглянули найбільш актуальні правові питання. Крім того, на заході організували роботу англомовної секції з прямим включенням із Ліверпульської школи права, на якій разом із його представником Кіроном Рідом розглянули й дослідили проблеми кримінального та публічного права.

Також науковці обговорили актуальні проблеми юридичної освіти, нормотворчості та правозастосування в різних галузях права (кримінальному, цивільному, адміністративному), питання історії права, філософії права та норм права.

Так, свою наукову доповідь представила студентка Анна Єрмолаєва, яка дослідила правовий аспект зарубіжного досвіду заохочення держслужбовців. Тему «Інформаційне забезпечення судової системи України» розкрила голова Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених юридичного факультету ЗНУ Ксенія Краснова. Також із доповіддю виступив студент Олексій Кальонов, який розглянув сутність, зміст і гарантії здійснення права нації на самовизначення. Поліна Зозуля зупинилася на завданнях, ефективності, результатах діяльності та позитивних досягненнях Міністерства інформаційної політики України як суб’єкта правових відносин.

Крім того, молоді науковці розглянули історію заснування прокуратури як правоохоронного органу; питання поділу спільної сумісної та спільної часткової власності осіб, які перебувають у шлюбі на прикладі українського та англійського законодавства; поняття «позивної давності» в цивільному та інших галузях права й особливості призупинення та переривання перебігу позивної давності; загальні ознаки мети та мотиву протиправної діяльності, а також запровадження правового механізму управління територіальних громад і їхні права на самоврядування.

Треба зазначити, що зустрічі з представниками вітчизняних і закордонних вишів у різних форматах за участі професорсько-викладацького складу в Запорізькому національному університеті планують продовжити й надалі. Також за підсумками конференції підготовлена до друку двотомна збірка всіх наукових досліджень, які були представлені на конференції.

 

Повідомляє Прес-центр ЗНУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *