Доки їхні однолітки бавляться із віртуальними стрілялками і танчиками, одинадцятикласники Ярослав та Олексій використали те саме програмне забезпечення для квадрокоптера, як повідомляється в сюжеті ТРК «Дитинець».

Деталі для приладу також шукали недовго. Але те, що вийшло, забавкою назвати важко.
Планували розробники цілком автономного рятівника для потопаючих. За задумом безпілотник мав сам ставати на підзарядку, а рятувальні круги, чи навіть надувні шлюпки, підхоплювати з конвеєра. Але поки хлопці свій апарат випробовували, часи змінилися.
У нинішніх реаліях винахід може стати в пригоді в інших сферах.

Юні конструктори уже два роки не припиняють удосконалювати свій квадрокоптер. Це вже четверта модифікація. Поки один пілотує, інший стежить за показниками дошки приладів. Тут всі дані, як у літаку, тільки на звичайнісінькому телефоні. Безпілотник вийшов серйозний,  визнає викладач технічного гуртка  Чернігівського НТУ Анатолій Ревко.
Винаходом школярів уже зацікавились і військові, і волонтери. Аграрії не проти з його допомогою контролювати врожаї, а рятувальники – пляжі. Тонку електроніку можна легко підлаштувати під вимоги кожного. Головна перевага перед аналоговими – значно нижча ціна.
От тільки купувати винахід усі хочуть уже готовий. А щоб закінчити розробку, юним технікам ще потрібні інвестиції. Кишенькових грошей старшокласникам уже не вистачає.