На базі Навчально-практичного центру первинної медико-санітарної допомоги Буковинського державного медичного університету, що знаходиться в амбулаторії загальної практики – сімейної медицини с. Коровія Глибоцького району Чернівецької області, відбувся майстер-клас з отоскопії для сімейних лікарів. Тренінг організований кафедрою сімейної медицини БДМУ за сприяння департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА. 

Як розповідає завідувач кафедри, професор БДМУ Лариса Сидорчук, під час візиту до сільської амбулаторії науковці не лише провели практичне навчання сімейних лікарів Глибоцького району, а й оглянули мешканців с. Коровія. Зокрема, доктор медичних наук, професор БДМУ Світлана Левицька проконсультувала близько 15 пацієнтів із різноманітними порушеннями роботи ЛОР-органів.

«Майстер-клас з отоскопії для сімейних лікарів районів ми провели вперше. Під час тренінгу вони мали нагоду ознайомитися з сучасними принципами діагностики найбільш поширеної ЛОР-патології та власноруч провести отоскопію. Своєчасна діагностика та лікування ЛОР-патологій є доволі важливим питанням у роботі сімейного лікаря. Адже близько 30 % пацієнтів, які звертаються до нього, мають гострі та хронічні риніти, тонзиліти, ларингіти, отити тощо. Більшість цих хворих можна успішно вилікувати на первинному рівні надання медичної допомоги. І дуже важливо, аби сімейний лікар міг диференціювати отоларингологічних хворих, яких він може лікувати самостійно», – прокоментувала Лариса Сидорчук.

 Повідомляє прес-служба МОЗ України