Кабінет Міністрів України на засіданні 27 травня затвердив проект Закону „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання батькам-вихователям додаткових соціальних гарантій”.
Представляючи проект акта на засіданні уряду, міністр соціальної політики Павло Розенко зазначив, що на сьогодні законодавчо не врегульовано питання надання відпустки з догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку для батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу, які перебувають у трудових відносинах із підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи-підприємця.
Станом на 1 січня 2015 року в Україні функціонують 918 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 6081 дитина. З них у 71 дитячому будинку сімейного типу виховуються 77 дітей віком до трьох років. Натомість у Кодексі законів про працю та Законі України „Про відпустки” право на таку відпустку мають тільки прийомні батьки та опікуни. З метою забезпечення єдиних гарантій для батьків, які виховують дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, у прийомних сім’ях або дитячих будинках сімейного типу, законопроектом пропонується доповнити чинні акти положенням, що батькам-вихователям надається право на відпустку з догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Це гарантуватиме збереження робочого місця за працюючими батьками-вихователями”, – зазначив Павло Розенко.
Крім того, зауважив міністр, період перебування у відпустці не впливатиме на страховий стаж, оскільки він уже зараховується цій особі як такій, що отримує грошове забезпечення батькам-вихователям за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу.
Схвалення законопроекту позитивно вплине на розвиток сімейних форм виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, та сприятиме зменшенню загальної кількості дітей цієї категорії в інтернатних закладах, переконані в Мінсоцполітики.

 Повідомляє прес-служба Міністерства соціальної політики

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *