28 травня в актовій залі Центру науково-технічної творчості учнівської молоді міста Луцька відбулася урочиста церемонія нагородження переможців і призерів обласного конкурсу дитячої творчості «Рятувальники очима дітей».

Цього року юні таланти з усієї області, вихованці гуртків позашкільної освіти, представили на розгляд конкурсного журі 162 роботи в 16 номінаціях. Зокрема малюнки, літературні твори, фотографії, м’які іграшки, вироби з бісеру, дерева, тканини, соломи, тіста, ниток і паперу, а також моделі пожежно-рятувальної техніки та обладнання, діючі макети-прилади, вироби з природних матеріалів, символи-атрибути ДСНС України, виконані в різних техніках, а також електронні посібники-помічники. Участь у конкурсі взяли діти різних вікових груп: від 5 до 18 років. Як зазначив начальник сектора взаємодії із ЗМІ та громадськістю УДСНС області Володимир Нестеров, який очолив  журі, рівень поданих на конкурс робіт був надзвичайно високим.

«Малюнки   вирізняються   оригінальним творчим задумом, роботи про діяльність ДСНС   України та з правил безпеки життєдіяльності – майстерною технікою виконання. Твори та вірші засвідчили достатній рівень літературної обдарованості дітей та розвинене образне мислення», – наголосив він.

Своїми витворами діти намагалися привернути увагу до проблем пожежної безпеки, правил поведінки на воді, збереження екосистем від руйнівної сили вогню та людської недбалості, а також за допомогою художніх прийомів окреслили наслідки надзвичайних ситуацій різного характеру, притаманних сьогоденню. Фарби, олівці, дерево, тканина, глина, папір, бісер та безліч інших матеріалів у руках юних художників, скульпторів, моделістів «ожили» і стали знаряддями реалізації творчих задумів і креативних ідей. Не оминули увагою юні волиняни й теми АТО на теренах східної України: болі Батьківщини  маленькі патріоти висловили за допомогою художнього слова – у віршах і піснях, а також завдяки прикладному мистецтву, створивши тематичні композиції з м’яких іграшок. До речі, розпочався захід хвилиною мовчання в пам’ять про загиблих у зоні антитерористичної операції.

Спільними дипломами управлінь Державної служби надзвичайних ситуацій України у Волинській області, освіти і науки облдержадміністрації та обласної організації Добровільного пожежного товариства, а також цінними призами та подарунками переможців обласного конкурсу нагородили організатори. У різних номінаціях нагороду отримали понад 100 дітей. Без перебільшення, всі вони гідні цих відзнак, адже в майстерно виконані роботи вклали часточку своєї душі.

Найбільшою активністю відзначились колективи позашкільних навчальних закладів Володимир-Волинського, Горохівського, Іваничівського, Камінь-Каширського, Ківерцівського, Ковельського, Локачинського, Любомльського, Маневицького,  Рожищенського районів, міст Ковеля, Луцька та Центру науково-технічної творчості учнівської молоді управління освіти і науки облдержадміністрації. Справжнім відкриттям конкурсу стала робота вихованок гуртка «Дитячо-юнацька телестудія» Палацу учнівської молоді міста Луцька. Школярки Анастасія Чуйко, Олександра Труш, Юлія Іванчук, Світлана Диха, Ірина Собуцька під керівництвом Ольги Шкідиної створили десятихвилинний мультфільм «Сірники не іграшка, вогонь – не забава», у сюжеті якого йдеться про небезпеку від розваг сірниками.

Справжній автопарк моделей пожежно-рятувальної техніки створили хлопчики і дівчатка з найрізноманітніших матеріалів: Михайло Сердюк із селища Іваничі виготовив модель транспортного літака, Максим Шкварок з Ковеля власноруч створив пожежний літак, Віталій Дорощук з Іванич сконструював модель пожежного автомобіля, а Андрій Ковальський змайстрував рятувальний вертоліт. Анна Мощук з Локач пожежний автомобіль сплела гачком, а Ілона Зімоха – виготовила з бісеру. Найбільш несподіваною стала модель рятувального човна, сплетеного із соломки Богданом Клімчуком із Рожищ.

Гідну відзнаку отримали й майбутні спеціалісти з ІТ-технологій – вихованці Центру науково-технічної творчості учнівської молоді міста Луцька. Денис Решетник, Богдан Лугінін і Даниїл Литвішко під керівництвом Ярослави Бондар створили електронні посібники та написали до них тематичні комп’ютерні ігри «Герої-рятівники», «Рятувальник Баррі», «Загаси пожежу».

Вихованку гуртка польської мови районного Будинку школяра смт Торчина Луцького району  Соломію Дирибон журі конкурсу відзначило за вірш «Майбутнє в дитячих руках», написаний українською та польською мовами.

Незабутнім подарунком для конкурсантів і почесних гостей став виступ переможців обласного етапу фестивалю ДЮП, які напередодні здобули право представляти область на всеукраїнському етапі фестивалю.

Роботи переможців та призерів поповнять експозицію Волинської обласної виставки-музею пожежно-рятувальної служби. До речі, організатори подбали й про те, щоб дитячі напрацювання увійшли до тематичного каталогу «Рятувальники очима дітей». Повноколірну книгу-фотоальбом було видано напередодні урочистого нагородження. Яскраво ілюстроване видання стало приємним сюрпризом для школярів і педагогів, роботи яких опубліковані на його сторінках.

 За інформацією УДСНС України у Волинській області