До Києва з усієї України 26 травня з’їхалися переможці ХV Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика. Серед поважної публіки були переможці від Сумського ВПУ будівництва та автотранспорту, викладач Тетяна Олексіївна Касьяненко та учениця Тетяна Пешта.

Біля Національного академічного драматичного театру ім. І. Франка учасників вітав духовий оркестр. А на урочистому відкритті юних талантів привітав Президент України Петро Порошенко, який висловив їм подяку, побажав миру.

Голова Міжнародного конкурсу ім. П. Яцика Павло Гриценко нагородив грамотами та подарунками 14 переможців і повідомив, що учні та студенти одержуватимуть стипендію Президента. Серед них була й наша учениця Тетяна Пешта.

На святі державної мови були науковці, письменники, депутати, представники української діаспори, єпископи. Голова конкурсу професор Володимир Загорій у привітальному слові наголосив, що без мови не буває держави, а письменник Михайло Слабошпицький додав: «Усі українські слова вже сказані, лишилося, щоб вони запанували на землі».

Із привітальним словом до присутніх звернулася депутат Верховної Ради Юлія Тимошенко, вона продовжила церемонію вручення найпрестижніших премій, а також нагородила вчителів, які підготували переможців. Так,Тетяна Олексіївна Касьяненко отримала подячний диплом і грошову винагороду. І це справді виправдано на всі сто відсотків адже Тетяна Олексіївна – викладач за покликанням. Її невпинна творча активність надихає, а  професіоналізм проявляє себе ось у таких конкурсах.

Ірина Фаріон, український мовознавець, автор сотень наукових статей, нагородила переможців премією ім. Олени Пчілки. А поет Борис Гуменюк приїхав на урочистості з гарячого Донбасу. Він прочитав власні рядки «Заповіту» тих, хто перебуває на війні.

«Я поважаю і люблю свою рідну мову. Дуже рада, що змогла вибороти перемогу, для мене це честь», — коментує свої успіхи учениця Тетяна Пешта. Так дівчина отримала президентську стипендію, повагу літературної колегії та гордість мами за успіхи доньки.

Адміністрація училища безкінечно вдячна Тетяні Олексіївні – незрівнянному викладачу української мови та літератури – за неоціненну педагогічну працю, а також Тетяні Пешті – за наполегливість, активність у навчанні.

Сумське ВПУ будівництва та автотранспорту

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *