Днями в Тернополі відбулася чергова інформаційно-профілактична акція «Життя без тютюну» за сприяння департаменту охорони здоров’я Тернопільської ОДА, Центру здоров’я, Тернопільського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді, Тернопільського осередку Товариства Червоного Хреста України та спонсорської допомоги ТзОВ «Діавін». Захід приурочений до Всесвітнього Дня без тютюну, що відзначатиметься 31 травня. 

Працівники Центру здоров’я, обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, обласного Товариства Червоного Хреста, а також студенти Тернопiльського державного медичного університету iменi I.Я. Горбачeвського і Медичного коледжу проводили обстеження рівня артеріального тиску та рівня глюкози в крові. Окрім того, всіх охочі могли долучитись до бесід щодо шкідливого впливу тютюнопаління на організм людини; отримати консультації зі здорового способу життя, пройти опитування «Що ви знаєте про вплив тютюну на організм людини?», а також прочитати інформаційні листівки «Кинь палити!».

Довідково: в Україні палять близько 11, 5 млн жителів, із них – 9,1 млн чоловіків і 2,5 млн жінок. У відсотковому відношенні – 60 % і 11,2 %, відповідно. Приблизно третина населення у віці від 18 до 25 років є постійними курцями. Більше ніж половина всіх курців свою першу сигарету викурили до 12 років.

Якщо ситуацію з тютюнопалінням не змінити, то, за попередніми прогнозами, в 2025 році щорічні втрати становитимуть понад десять мільйонів людей. Тютюнозалежність – хронічне захворювання, що потребує лікування.

 

 Повідомляє прес-служба МОЗ України