25-28 травня 2015 року на базі Вищого професійного училища № 34 м. Виноградів  відбувся III етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності з професії слюсар із ремонту сільськогосподарських машин та устаткування серед учнів професійно-технічних навчальних закладів України. Втішно, що такий конкурс вперше проводиться на Закарпатті, і гостинно приймав його кращий у регіоні професійно-технічний навчальний заклад сільськогосподарського напряму.

Конкурс організований за підтримки Міністерства освіти і науки України та департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації (далі – ОДА) з метою виявлення реального рівня професійної підготовки учнів професійно-технічних навчальних закладів України, сприяння розвитку їх творчої активності та піднесення престижу професії слюсар із ремонту сільськогосподарських машин та устаткування.

Під звуки трембіт у національних костюмах із піснями і танцями зустрічали гостей із 23 областей, переможців ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності, вихованці ВПУ № 34 м. Виноградів.
Серед запрошених –  Михайло Мотильчак – директор департаменту освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації, Олег Любимов  – голова Виноградівської районної ради, Тетяна Дрошковці – заступник мера міста Виноградів, Ольга Богданович   – представник Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України, роботодавці, представники ПТНЗ різних регіонів України, директори професій      но-технічних навчальних закладів області.

Урочисте торжество відкрив директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Михайло Мотильчак і зачитав вітального листа від імені голови Закарпатської обласної державної адміністрації Василя Губаля й голови Закарпатської обласної ради Володимира Чубірки.
Учасників конкурсу також щиро вітали голова журі, завідувач кафедри технології машинобудування Державного вищого навчального закладу „Ужгородський національний університет” Юрій Жигуц, роботодавці.
Перед кожним учасником конкурсу стояло відповідальне завдання – довести, що саме він кращий у професії, та відстояти честь навчального закладу свого регіону.

Конкурс проходив у два тури – теоретичний і практичний. Під час теоретичного туру всі учасники на персональних комп’ютерах виконували тестові завдання зі спеціальних дисциплін.

Практичний тур відповідав вимогам 3 кваліфікаційного розряду і передбачав: розбирання, дефектування, комплектування й складання масляного насоса НШ-32 та участь у його випробуванні; розбирання й складання силового гідроциліндра Ц-100 із заміною ущільнювальних кілець і участь у його випробуванні.

У ході конкурсу учасники продемонстрували високу професійну майстерність: вміння та навички застосовувати теоретичні знання на практиці, виконувати роботи з дотриманням технологічної послідовності, виробничої культури, правил безпеки праці та прийоми роботи з інструментом під час виконання завдань.

Усі учасники успішно впорались із поставленими завданнями.

За виконанням завдань теоретичного та практичного турів спостерігало компетентне незалежне журі, членами якого були досвідчені фахівці підприємств-роботодавців, установ та організацій Закарпатської області.

Упродовж двох днів учасники конкурсу старалися довести, що вони є вмілими, вправними – кращими у своїй професії.

Конкурсанти не тільки змагалися, але й відпочивали. Для них була організована цікава програма дозвілля – екскурсії містом та по Виноградівському району, а театральна вистава „Сватання на Гончарівці”, яку показали учні училища, не залишила байдужим нікого.

Багато з учасників конкурсу вперше побували на закарпатській землі, тому чудові мальовничі краєвиди, визначні місця та пам’ятки Виноградівщини стануть доброю згадкою про сонячне Закарпаття.

На церемонії урочистого закриття конкурсу відбулося нагородження переможців ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності з професії слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування за перші шість місць дипломами І, ІІ, ІІІ ступеня. Решта отримала дипломи учасників конкурсу.

Дипломом І ступеня нагороджений Яцканич Іван, учень ВПУ № 34 м. Виноградів Закарпатської області.

Дипломами ІІ ступеня нагороджені:

– Лазаренко Артур, учень ДНЗ „Осипенківський професійний аграрний ліцей” Запорізької області;

– Шарлай Вадим, учень ДНЗ „Лісоводський професійний аграрний ліцей” Хмельницької області.

Дипломами ІІІ ступеня нагороджені:

– Гесь Олександр, учень ДНЗ „Бердичівське ВПУ” Житомирської області;

– Миклаш Руслан, учень Червоненського ВПУ Львівської області;

– Пригода Іван, учень Олександрівського професійного аграрного ліцею Донецької області.

Усі учасники конкурсу отримали цінні подарунки від Виноградівської районної ради.

Проведення таких заходів створює атмосферу здорової конкуренції, активізує творчу діяльність, сприяє вдосконаленню професійної майстерності, підвищенню рівня підготовки майбутніх робітників та піднімає престиж робітничих професій.

Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти 
у Закарпатській області

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу