У Запорізькому національному університеті підтримують ініціативи, спрямовані на надання молоді регіону освітніх послуг, які користуються попитом на ринку праці. Нещодавно у виші відбулося урочисте відкриття першого в Запоріжжі навчального ІТ-центру «Bright Academy». Його директор, випускник Запорізького національного Дмитро Нагорний зазначив, що головною базою для навчання стане саме університет, бо тут є відповідна матеріально-технічна база і створені всі умови для якісної підготовки ІТ-фахівців.

Під час церемонії відкриття проректор із наукової роботи Геннадій Васильчук привітав усіх присутніх на заході, побажав їм успішного навчання та самореалізації. Геннадій Миколайович наголосив, що на сьогодні українські ІТ-фахівці входять до топової п’ятірки світового рейтингу розробників програмного забезпечення. Тож усі, хто відчуває схильність до цього виду роботи, мають замислитися щодо перспектив навчання та подальшого працевлаштування в цій галузі. «Сьогодні ми почули вельми невтішну статистику щодо стану вітчизняної економіки, де активно розвивається лише ІТ-галузь. Та як фаховий історик хочу наголосити, що українській нації притаманне позитивне мислення, тож головне – не втрачати надію, бути впевненим у власних силах, відшукати собі справу до душі та докласти чимало зусиль задля того, аби реалізуватися в ній. І така стратегія обов’язково стане успішною», – зазначив він.

Голова «Bright Academy» Дмитро Нагорний розповів про стрімкий розвиток ІТ-галузі на тлі стагнації економіки нашої держави. Він навів статистику, за якою вже зараз у галузі програмного забезпечення відчувається значний дефіцит кваліфікованих кадрів (йдеться про 170 тисяч вакансій, тоді як загальна кількість офіційно зареєстрованих безробітних в Україні – 523 тисячі). Особливо перспективною галузь комп’ютерних технологій є в нашій області, де їй приділяють багато уваги на рівні керівництва міста й регіону. Існує навіть план створити на території Запоріжжя аналог загальновідомої Силіконової долини.

Новостворений навчальний центр має допомогти вирішити дві проблеми: надати можливість молоді здобути актуальний на сьогодні фах і підготувати для галузі якісних фахівців. Навчальні програми центру узгоджувалися із провідними вітчизняними і закордонними фірмами, при їх розробці враховували вимоги потенційних роботодавців, а викладачами «Bright Academy» стали висококваліфіковані фахівці-практики. Навчання в центрі триватиме 2-4 місяці у вечірній час, що надасть можливість учням поєднувати його зі здобуттям освіти у виші чи з роботою. Заняття будуть англомовними, а ті, хто недостатньо володіє англійською, зможуть підвищити свій рівень на спеціалізованих курсах при центрі, де їх ознайомлять із необхідною термінологією.

Директор «Brain Academy», сертифікованим партнером якого є запорізький освітній ІТ-центр, Ігор Закалов зазначив, що всі їхні партнери мають пройти суворий відбір, адже вони гарантують якісне навчання. Так, близько 30 % кращих випускників центрів гарантовано влаштовуються на роботу, їхні резюме внесуть до бази даних провідних компаній ще під час проходження стажування. На думку пана Закалова, саме розквіт ІТ-галузі зможе забезпечити розвиток економіки України: вони планують вже цього року відкрити близько 50 філіалів «Academy» в нашій державі, охопивши не лише найбільші міста, але й усієї області. «Переконаний, що в Запоріжжі цей центр стане одним із найбільш потужних і що саме завдяки «Bright Academy» наша країна зможе отримати велику кількість ІТ-зірок», – зазначив він.

Почесний гість заходу, генеральний директор холдингу «INFOTEK» Марко Марченко наголосив, що схвалює цю ініціативу, бо на власному досвіді добре знає, наскільки галузь комп’ютерних технологій потребує добре підготовлених фахівців. Він звернувся до присутніх на заході із закликом інвестувати в себе, тобто підвищувати свій освітній і професійний рівень. Це, на його думку, найкраще можна зробити, ставши слухачем приватних освітніх центрів. У свою чергу, Дмитро Нагорний також зауважив, що в найближчих планах «Bright Academy» – підписання договору про співпрацю з холдингом «INFOTEK» для подальшого працевлаштування випускників курсів.

29 червня вже розпочнуть свою роботу курси (2 місяці) «Основи тестування програмного забезпечення», а восени 2015 року суттєво збільшиться перелік напрямів підготовки на базі «Bright Academy». Заняття здебільшого проходитимуть на базі Запорізького національного університету, де для цього створені всі умови: університет має достатню кількість комп’ютерних класів і використовує чимало технологічних інновацій.

Прес-центр ЗНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *