У Сантьяґо маніфестанти вимагали безкоштовного навчання та докорінних змін в освітній системі, повідомляють на сайті euronews. Реформу, яку запропонувала президент Мішель Бачелет, активісти вважають недостатньою. Активісти також висловлювали обурення поліцейським насильством під час попередніх акцій протесту.

Маніфестація студентів та учнів старших класів почалася мирно, але вже традиційно переросла у сутички з поліцією. Протестувальники кидали у правоохоронців камінням і коктейлями Молотова. Аби розігнати натовп, поліція застосувала водомети. У зіткненнях постраждав щонайменше один поліцейський, його доставили до лікарні.

Протести студентів у Чилі тривають уже десятиліття. Аби вгамувати хвилю народного обурення, президент Мішель Бачелет оголосила про освітні реформи. На початку травня вона пообіцяла запровадити закон, згідно з яким навчанням стане безкоштовним із наступного року, але лише для 60 % студентів. Утім, протестувальники хочуть, аби вища освіта була безкоштовною для всіх без винятку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *