Міжнародна виставка–конкурс масштабних стендових моделей KSMF-2015 відбулася в Києві в столичному Українському домі. Тут зібрались сотні моделістів із 5 країн світу. Усього на стендах було представлено приблизно 1300 моделей не лише України, а й Білорусі, Азербайджану, Росії та Америки.  Такого в Україні ще не було. Модельний фестиваль об’єднав фанатів пластику, паперу, дерева і металу. Вони ділились тільки на авіаторів, бронетехніків, корабелів, автомобілістів, залізничників, фентезі та фігурки. Поділ відбувся і у вікових категоріях: дорослі та юніори.

Окрім масштабних історичних моделей, можна було побачити моделі і сьогодення – відображення АТО: техніка, фігурки та діорами сучасних подій.

Для моделістів-початківців проводились майстер-класи. Дітвора могла придбати моделі, фарби та клеї на свій вибір, отримати консультації знаних майстрів, придбати тематичну літературу. В конкурсі взяли участь 60 юніорів, які виставили на суддівство близько 120 робіт.

Знайшлося місце на стендах фестивалю і для робіт вихованців Броварського районного центру дитячої та юнацької творчості. Дипломантами стали 18 дітей із гуртків паперопластики (керівник Брюхов В.Я.), стендового моделювання (керівник Мороз В.П.), історичної реконструкції (керівник Дерлеменко В.О.), судномодельного (керівник Квартірмейстер В.В.). Церемонія нагородження почалася з юніорів. Першими отримали дипломи та подарунки стендовики пластикового моделізму. А моделісти-прихильники паперу отримали ще й медалі. Броварчани здобули 5 нагород із бронзи та срібла.

Підбиття підсумків у гуртках відбулось у понеділок. Першочерговими визначені наступні міжнародні змагання у Львові. Час на підготовку є та й роботи ще вистачає…