У перший день довгоочікуваних літніх канікул, 1 червня, Центральний парк культури та відпочинку «Дубовий гай» зібрав вихованців шкіл Запорізької єпархії.

Організаторами акції виступили священнослужителі Запорізької єпархії Української Православної Церкви. Щороку до акції долучаються спеціалісти Головного управління ДСНС України у Запорізькій області, які дарують дітям справжнє свято безпеки.

«Вже сьомий рік поспіль ми спільно з нашими давніми друзями-рятувальниками проводимо Зліт недільних шкіл. Ця співпраця стала настільки плідною, що ми не уявляємо нашого заходу без участі та допомоги вогнеборців. Діти вбачають у співробітниках Головного управління ДСНС області друга, товариша, людину, яка близька та дорога кожному з нас. Адже, коли виникає потреба, саме до них ми звертаємось по допомогу, тому малеча впевнена, що в разі біди вони будуть надійно захищені. Завдяки рятувальникам ми привчаємо наших дітей до необхідності дотримуватись правил безпеки. Зі спілкування з вогнеборцями діти отримують важливий досвід та знання, які допоможуть їм зорієнтуватись у випадку виникнення екстремальної події», – сказав настоятель Свято-Покровського архієрейського собору Олег Семенчук.

Крім цього, за активну участь у проведенні зльоту недільних шкіл отець Олег вручив подяку спеціалістам Головного управління ДСНС України у Запорізькій області та учасникам команди НВК № 15 «Лицарі вогню».

Рятувальники підготували для дітлахів різноманітні вікторини на тему безпеки життєдіяльності. Крім того, напередодні літніх канікул дітям нагадали основні правила безпечного відпочинку. Влітку малеча проводить багато часу без нагляду, адже батьки працюють на роботі. Тому головне завдання фахівців ДСНС – навчити підростаюче покоління, як слід поводитись у різних життєвих ситуаціях.

Організатори свята поділили дітей на вікові групи, щоб якомога більше учасників змогли себе проявити. Так, молодша та середня групи брали участь у спортивних конкурсах, рухливих іграх, вікторинах. Діти залюбки приміряли бойовий одяг рятувальників і гасили умовну пожежу зі справжнього пожежного рукава.

На території працював консультаційний центр, у якому всі охочі отримали кваліфіковані відповіді на запитання, що стосуються правил поведінки при виявленні підозрілих і вибухонебезпечних предметів.

Щоб привернути увагу до необхідності дотримання правил безпеки, особливо під час літніх канікул, рятувальники запросили на допомогу своїх незмінних юних помічників – команду Дружин юних пожежних НВК № 15 – «Лицарі вогню». ДЮПівці продемонстрували свої яскраві виступи і за принципом «рівний – рівному» наголосили на необхідності дотримання правил безпеки.

Наприкінці свята вогнеборці влаштували для дітей справжній дощ у літню спеку, щедро поливши водою з пожежної машини.

Повідомляє ГУ ДСНС України у Запорізькій області